Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie, bo od tych wszystkich rankingów już mi się miesza w głowie. Stoję na zakupie 3080 ti. Początkowo byłem nastawiony na MSI Suprim X, ale duża moc i chyba nieuzasadniona cena mnie trochę zniechęciły. Najchętniej bym wziął asus strix oc, ale obecnie kosztuje 9k, a mój nieprzekraczalny budżet to 8k za kartę. Zależy mi głównie na ciszy i dobrej jakości do ceny. Rgb i wygląd mnie w ogóle nie obchodzą. Co w takim razie byście polecili?
- MSI Suprim X
- MSI Gaming X Trio
- Asus TUF
- jeszcze coś innego?

#nvidia
  • 18
@krand: Ceny kart znów mogą spaść. W dniu 4.08 wprowadzony będzie EIP1559, który spowoduje „spalenie” części opłat transakcyjnych. Przez co kopanie będzie mniej opłacalne.
@krand:

masz kartę oraz tier karty
EVGA FTW3 Hydro Copper SS
Evga FTW3 Ultra Hybrid SS
Colorful Neptune OC 10G-V SS
Asus Strix OC SS
Evga FTW3 Ultra Hybrid SS
Evga FTW3 SS
Gigabyte Aorus Xtreme SS
Palit Gamerock OC SS
Gainward Phantom GS SS
Msi Suprim X SS
Msi Suprim X SS
Asus Strix OC S
Gigabyte Aorus Waterforce WB S
Gigabyte Aorus Waterforce S
Evga XC3 Hydro Copper S
@niko444: Ja się bije z myślami czy to był dobry zakup. Ceny zaczynają znowu rosnąć, z dostępnością też jest rożnie, ale 7,5 k za kartę to dalej bardzo dużo. Zawsze zostaje mi zwrot i jakoś przetrzymam na starej karcie.
@Valg: jak to jeszcze pol biedy bo na firme bralem, ale za prawie rok juz bedzie seria 4000, te karty co mamy to na 3 lata spokojnie starcza a do tego czasu nowe fabryki juz beda wybudowane wiec beda bankowo normalne ceny
@krand: moze beda jeszcze dostawy wieksze to znowu opadnie na foxkomputer tez bywalo w miare tanio, albo tez szukaj TUF OC asusa, tez dobra karta. A wyobraz sobie ze z 2 tygodnie temu mialem w koszyku na niemieckiej stronie rtx 3090 FE za jakies 7tys zl, czyli lepsza wersja taniej niz tą co kupilem ale nie kupilem bo juz nie chcialo mi sie bawic w zwroty :D a tam trzeba miec