Wpis z mikrobloga

Kiedyś leczyłem się na depresje, ale od 2 lat nie biorę leków. Rozwala mnie jedynie jak wykopki sugerują, że branie leków antydepresyjnych jest jasnym oznakiem niepoczytalności oraz bycia potencjalnym mordercą i że taka osoba nie powinna nigdy być kierowcą autobusu. XD Taka właśnie jest wiedza na temat zaburzeń psychicznych wśród Polaków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#katowice #depresja
  • 49
@Anofus69: Podsumowując czy masz depresje czy inne problemy czy się leczysz czy nie czy jesteś ćpunem czy po prostu miałeś zły dzień konsekwencje powinny być takie same dla każdego szczególnie morderstwo, które nie jest przypadkowe typu „szedłem z kolega a on się potknął i umarł” to nie morderstwo a „wjechałem w ludzi bo się bili na ulicy” no to jest różnica… raczej nie zrobił tego w samoobronie ^^
nie wiem skąd coraz większe przyzwolenie na świecie na bronienie przestępców, wystarczy, że pan/pani powie „przepraszam nie chciałem” i już społeczeństwo przytula do piersi i odpuszcza grzechy wtf


@Opportunist no właśnie i ludzie bronią tych agresywnych patusów, tylko dlatego że obok wydarzyła się tragedia. Nic ich nie usprawiedliwia, że zachowywali się jak prymitywne zwierzęta, a potrącenie można było przewidzieć i dziewczyna by żyła. Facetem zajmie się sąd, a im włos z głowy
@srogie_ciasteczko: To nawet mi do głowy nie przyszło, że osoby, które wszczęły bójkę na ulicy nie dostaną za to mandatów przynajmniej w kwocie 500-1k ale pójść do więzienia za to na dożywocie raczej nie pójdą, bo chyba nikt tam nie został zabity oprócz dziewczyny, w która wjechał kierowca co?

Z kierowca jest ten problem ze on się zatrzymał ale kiedy tłum nie zszedł z drogi zaaferowany sobą to wtedy wcisnął gaz
@Opportunist a czemu mieliby dostać dożywocie? Świat nie jest zero-jedynkowy. Problem jest taki, że u części ludzi jest przyzwolenie dla takich patusiarskich zachowań i to z tego przypadku, to tylko jedno z wielu. Ich akcje często kończą się większą tragedią/wypadkiem, a później znowu jest usprawiedliwianie, że to nie oni zrobili najgorszą rzecz tego dnia, więc trzeba zlinczować tylko osobę, która spanikowała.

Sprawa podobna do tej z terrorystami od BLM, robią rozróbę, atakują
@srogie_ciasteczko: Trochę przesadzasz. Jak byś zareagował widząc bijących się ludzi na ulicy? Czy byś stał i patrzył dając im „przyzwolenie”? Jak byś zareagował gdyby bili się przed maska Twojego samochodu? Wcisnąłbyś gaz do dechy? Wiesz dużo o człowieku mówi jego reakcja a Ty się zasłaniasz jakimiś „ludźmi co dają przyzwolenie” wypowiadaj się za siebie.
@Opportunist ładnie ignorujesz fakty i już widać kogo bronisz. Jesteś dokładnie jedną z tych osób, o której pisałem, świat zero-jedynkowy.

Gdyby ktoś agresywny próbował mi wejść do auta i nie miałbym się jak bronić , to rozjechałbym jego agresywnych kolegów bez wahania.

Gdybym to ja najpierw niechcący potrącił jednego z nich, to nic nie zmienia. Sprawiedliwość ma wymierzyć sąd, a nie agresywna banda z nizin społecznych, która w zemście za siniaka może
@Opportunist zabić w obronie własnej jest prawnie legalne w niektórych przypadkach, ale wg ciebie to morderstwo, kiedy nawet nie rozumiesz znaczenia tego słowa. Jak rozmowa z gołębiem.

I nie, w ogóle nie widać, że jesteś stronniczy, jeśli pominąłeś kluczowe fakty.