Wpis z mikrobloga

@kindred: no tak, ale wiesz... to nie jest ta skala by odbierała rozum. Antydepresanty, takie słabe leki p.bolowe nie działają tak, że ci się włącza road rage jak po mocarzu. Gdyby tak było to wraz z sezonem przeziębień zaczynałyby się igrzyska śmierci. Ciemno, sezonowa chandra, kaszel nie mija, bardzo dużo ludzi coś bierze by się w tej rzeczywistości nie wyhuśtać. I to właśnie ta większa pracująca część społeczeństwa. To nie
  • Odpowiedz
@kindred: Inna choroba, inne leczenie. Mówisz o stanach maniakalnych które antydepy mogą wywołać. Np jeden ze sprawców w Columbine był leczony fluowoksaminą na ocd co wywołało manię. Tu wypowie się ktoś biegły, nie wiemy w tej sprawie nic konkretnego. Jeśli leczony był na ból to myślę, że chodzi o TCA, SNRI, NaSSa mają działanie p.bolowe, ale tu spodziewałbym się raczej przymglenia świadomości ze względu na działanie sedatywne niektórych z nich,
  • Odpowiedz
@moria: uwierz mi że Opio potrafią bez większego powodu doprowadzić do ogromnej irytacji, w--------a i agresji, gdzie człowiek na trzeźwo w danej sytuacji czy w stosunku do danej osoby wcale by się nie zdenerwował. Zdarza się to szczególnie na początku przyjmowania tych leków. Zdarzało mi się i nie tylko bo wiem że również znajomym którzy przyjmowali oxycodon właśnie takie chwilowe p-------e gdzie wszystko albo jedna rzecz doprowadzało do stanu że
  • Odpowiedz
@bigb00m: Wiadomo tyle co napisał jakiś podjarany stażysta. Oksykodon to 3 poziom leczenia silnego bólu. Na ból który uniemożliwiłby mu wyjście z domu i w Polsce . Tu jest mowa o jakimś thiocodinie, jakims apapie z kodeiną,tramalu i koanalgetyku skoro wykryli antydepy. Totalnie nie ten rząd wielkości. Natomiast atak paniki/lęk ma siłę której ktoś kto tego nie doświadczył jej nie pojmie. To silny ewolucyjny instynkt, https://pl.wikipedia.org/wiki/Reakcja_walka_lub_ucieczka
m.....a - @bigb00m: Wiadomo tyle co napisał jakiś podjarany stażysta. Oksykodon to 3 ...

źródło: comment_1627860386DH8kcmR0LyV16uaXfT5wll.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@moria: wiesz o tym że kupno oxycodonu na lewo nie jest wcale trudne ani problematyczna? 13 latek z kasą jest to w stanie zrobić, tak samo jak uzyskanie recept przez teleporady na fałszywą historię choroby?
Nie jesteś chyba świadomy jak wiele obecnie osób w Polsce jest uzależnionych od silnych opiatów jak oxy, majka, dhc itp. nie jest to oczywiście taka skala jak w USA, ale robi się z tego coraz
  • Odpowiedz
@bigb00m: nie mam wystarczającej wiedzy żeby wytłumaczyć dlaczego zdarzają się wybuchy niekontrolowanej agresji, irytacji i mega zdenerwowania po przejęciu niektórych leków przeciwbólowych, ale to występuje. I nie jest to atak paniki.
Nie twierdzę że tak było w tym przypadku ale jest taka możliwość, choć to dalej żadne usprawiedliwienie dla tego co uczynił kierowca.
  • Odpowiedz
@bigb00m: Myślę, ze większośc uzaleznionych ładuje jakie wynalazki rc jak Ur-1234, fluorofentanyl etc. Nie wierzę, że łatwo w Polsce dostać legalny oksykodon. Sam brałem leki na adhd na te recepty numerowane rpw i to stresująca, jak i kosztowna procedura która zniechęca jak twój problem nie jest mega poważny.
  • Odpowiedz