Wpis z mikrobloga

Jak mam dobrać amortyzatory do w211? Oglądam na otomoto i różnie stoją. Jedne wyżej, inne niżej. Mówię o wersjach bez pneumatycznego zawieszenia. Zaraz szlak mnie trafi. Mój stał tak dosyć nisko a po wymianie amortyzatorów poszedł chyba z 10 cm do góry. Aż krew mi się gotuje jak patrzę na niego. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji żeby były różne wersje zawieszenia.
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #mercedes
  • 6
@Dominikjagoda: ale to normalne, ze wymieniajac zuzyte amory na nowe, gdzie stare juz sa dobite, auto pojdzie troszeczke w gore, minimalnie, moze centymetr, czego sie spodziewales? po za tym amory w 95% nic nie maja raczej do wysokosci auta, bo to sprezyny o tym decyduja, amor tylko ogranicza ich ruch i "amortyzuje", on nie pcha na tyle w góre, zeby cale auto uniesc o kilka cm.
@Dominikjagoda: mam taką operację za sobą, robione było 2 miesiące temu. W necie da się znaleźć oficjalne EPC Mercedesa i po wyliczeniu punktów z wyposażenia da się dobrać sprężyny i amory. Przy czym o ile mi wiadomo tylko Sachs produkuje różne wersje tych części - inni producenci bardziej lub mniej piszą, że dana sprężyna pasuje ogólnie do Avantgarde czy Elegance, a to nieprawda. Inne pytanie czy miałeś wymieniane tylko amory czy
@bruhh: @pan_warell: @no_czesc: wymienione same amortyzatory bez sprężyn. Zamienniki dobrane po vinie. Stare były już dosyć dobite ale i tak kiedyś stał sporo niżej. Może wg vinu dla tej wersji jest wyższe zawieszenie ale ja chciałbym włożyć niższe a nie mam pojęcia jak wybrać amortyzatory/ sprężyny.
@Dominikjagoda: U mnie po każdej wizycie na podnośniku przez parę kilometrów auto stoi wyżej, szczególnie z przodu. A po wymianie sprężyn "ułożyły" się dopiero po jakimś czasie, na początku miał prześwit większy niż niejeden SUV. Ja akurat podwyższałem i zmiękczałem sobie swojego Avantgarde do poziomu Elegance. Co do doboru to tak jak mówię, poszukaj na torrentach EPC do Mercedesa i dobierz sam albo idź do kogoś, kto ma dostęp do EPC