Wpis z mikrobloga

W czerwcu poprosiłem NFZ o informacje na temat liczby hospitalizacji w związku z COVID z rozbiciem na poszczególne miesiące i wiek pacjentów. Otrzymałem dane są za cały rok 2020 oraz za marzec i kwiecień 2021. Do otrzymanych danych dodałem informacje o liczbie ludności wg wieku z GUS by ocenić jak się ma liczba hospitalizacji danego rocznika do liczby ludności.

W poniższej tabelce każdy może sprawdzić ile hospitalizacji dotyczyło ludzi z jego rocznika.

W sumie wg danych które uzyskałem z NFZ w Polsce było około 360 000 hospitalizacji związanych z COVID, a sprawdzałem to również trochę po to by móc porównać to z liczbą ciężkich NOP po szczepieniach. No i do dziś zgłoszono 2 165 na 34 334 259 szczepień.

PS: W danych NFZ brak jest części fali ze stycznia i lutego 2021 więc dwie ostatnie kolumny należy traktować w charakterze "nie mniej niż".

PPS: Uprzedzając trochę zarzut typu "a bo w Polsce statystyki NOP są niedoszacowane!!!111oneoneone" pragnę zauważyć że o ile liczba szczepień jest porównywalna z liczbą populacji o tyle liczba hospitalizacji związanych z COVID jest 166 razy większa i jak chcesz podnieść taki argument by dowodzić że szczepienia są gorsze niż choroba, to udowodnij że jesteś w stanie znaleźć brakujące kilkaset tysięcy hospitalizacji rzekomo powodowane szczepionkami.

#maniacstats #covid19 #koronawirus #szczepienia #covid19stats
maniac777 - W czerwcu poprosiłem NFZ o informacje na temat liczby hospitalizacji w zw...

źródło: comment_16277399322FtaV8chnZi2fVJXgJLBt5.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach