Wpis z mikrobloga

Uwielbiam pocztę polską...
Przejściówka z Ali zamówiona w maju, w kraju jest od 8 czerwca. Dopiero 8 lipca ktoś się po nią schylił w magazynie i wysłał do opłat celnych. A to trwało 20 dni. Dziś dotarła, do przejściówki za 8 zł musiałem wybulić 10.50 zł opłat. Paczka w Polsce od blisko dwóch miesięcy, w międzyczasie zmieniły się przepisy, podatki, dobrze, że ustrój państwowy jeszcze nie zdążył się zmienić. Prawo nie powinno działać wstecz, więc planuję jakoś walczyć by odzyskać swoje cebuliony. Jakieś porady?
PS. Zapłaciłem, bo nie wiedziałem który przedmiot właśnie jest mi doręczany (czekam na kilka zamówień).
#aliexpress #pocztapolska
  • 7
@haosek: No tak, to regulacje Unii Europejskiej z pewnością sprawiły, że paczki leżą miesiącami w magazynach w Polsce, a PP wprowadziła opłatę 8,50 zł za obsługę celną, którą to przeprowadzała zawsze. Masz rację, wylewanie żali na Pocztę Polską jest niezasłużone :-)
@WilkLoopus: Tak, tak bo PP sobie wprowadziła opłaty i specjalnie przetrzymywała latami przesyłki, aby dowalić Ci opłatę. Rozumiesz czy nie, że to jest regulacja unijna i PP wykonuje czynności związku z regulacjami wprowadzonymi przez Unię Europejską?

Pokaż to śledzenie i pokaż początek numeru przesyłki. Jak taki cwany jesteś i wszystko wiesz najlepiej. "paczki leżą miesiącami w magazynach w Polsce" xD - może i tak, ale na pewno to nie są magazyny