Wpis z mikrobloga

#komputery #logitech #myszki #rapoo #myszka (myszka to chyba nie ten tag;))

WITAM MANIAKÓW MYSZY KOMPUTEROWYCH
Hej, kusi mnie ta legendarna mysz z serii Master Logitecha, teraz chyba jest 3 najnowsza, można dostać jeszcze 2s w marketach, czy dalej ludzie narzekaj na problem z pokrętłem i lagowaniem w trójce?
czy to prawda że ta trójka niewiele rożni się od 2s?
jak wygląda sprawa z tymi aukcjami na allegro, gdzie pełno aukcji że myszki pozwrotowe, raz rozpakowane, albo powystawowe, trochę dużo tych powystawowych, kupiłem tak dwa tańsze Logitechy(z tych "powystawowych") i działają jak nowe... w przypadku myszy za 400 trochę się boję ryzykować by dostać mysz 50 zł taniej.

Druga sprawa, widziałem w markecie elektro bezczelną podróbę tego Logitecha Master 3, nazywa się Rapoo mt750s, z wyblądu, układu identyczna jak Logitech, nawet pudełko podobnie zaprojektowane, macałem, lżejsza, wydaje się być wykonana delikatnie gorzej, ale tylko trochę(podobno Logitech master 3 jest ciut gorszej jakości jeśli chodzi o materiały od 2s, więc dlatego tak nie czuć różnicy między Logitechem a podróbą)
Czy ta Rapoo jest OK? wiem ze ma gorszy soft, jest lżejsza, ale na pierwszy rzut oka wydaje się blisko jeśli chodzi o jakość, jak z działaniem? Na YT PEŁNO filmików bezczelnie reklamujących zarówno Logitecha jak i podróbę Rapoo(udających niezależne recenzje)
Kiedyś bym brał Logitecha w ciemno, ale ostatnio strasznie eksperymentują, kupiłem myszkę bezprzewodową by mieć jak leżę w wyrku, a tam nie ma środkowego guzika myszy(tego w pokrętle), zamiast tego kliknięcie pokrętła powoduje zmianę szybkości pokrętła, jedyne co można zrobić(jeszcze można) to ustawić trzeci myszy pod guzik zmieniający DPI(czułość), wiecie jakie to wkurzające jak chcę sobie otworzyć zakładki na YT z filmikami do obejrzenia i nic się nie dzieje, bo pokrętło nie klika nowych zakładek...
Masakra, nie idzie się przyzwyczaić, bo korzystam z trzech myszek w domu i jednej w pracy. wszystkie poza tą skopaną mają normalny trzeci klik w pokrętle.

Chcę kupić bezprzewodową z bluetooth a nie donglem, bo mam trzy kompy, więc chcę przełączać(myszy BT logitecha obsługują do 3 urządzeń) i do tego w lapku nie będę miał wystającego, zajmującego duży port USB dongla

Myślałem nad Logitech G604, to gamingowa mysz od logitecha, bezprzewodowa, dużo guzików, do tego gamingowa(gram), bardzo podobna do mjej obecnej głównej myszce w PC gamingowym, mam G402,
G604 nie ma tylu opinii o zacinającym się/lagujacym scrollowaniu(nie może, bo gamingowa, spalili by sobie rynek)

Serio, gdybym znalazł używaną(z pewnego źródła)/powystawową G604, to chyba bym brał a nie Master 3/2S

Maniacy myszek, co sądzicie?

PS
wiem wiem, hyhy, mysz za 400 kupuje jak w Kauflandzie za 8zł jest i też działa, hyhy Chodzi o to że siedzę przed kompem praktycznie cały czas od 1999, juz się pojawiają objawy wiadomo jakich schorzeń, staram się uważać, ale nadgarstki dają o sobie znać.
Dodatkowo tzw. workflow, czyli płynność pracy, w robcie zmuszony jestem używać najtańszej myszki z marketu, przez co jako że jestem przyzwyczajony do mega precyzyjnej i szybkiej G402, to ciągle się mylę, źle klikam, marnuję czas i nerwy, oczywiście często zmieniamy te myszki w pracy, bo siadają, teraz wysiadł klik pokrętła i nie mogę otwierać zakładek/linków środkowym. Dobra mysz naprawdę poprawia szybkość i wygodę pracy, a jak ktoś działa w poważniejszych programach typu edycja filmów, to już jest mus.
RabarbarDwurolexowy - #komputery #logitech #myszki #rapoo #myszka (myszka to chyba ni...

źródło: comment_1627581717uuxIlBlxNwAkHvN673JBvL.jpg

Pobierz
  • 7
@MercedesBenizPolska: no właśnie gdzieniegdzie przebijają się takie opinie o dwójce, niestety wszystko zalane tymi płatnymi recenzjami że trójka to najlepsza mysz we wszechświecie, a na reddicie był nawet wątek, gdzie wiele osób się skarży że kupili 3 i wrócili do 2s bo się coś działo/albo nawet mysz działała dobrze, ale wykonanie nie to. Jeszcze ktoś pisał ze dwójka minimalnie większa była, co z moją łapą było by dobre, bo mam długie
rapoo mt750s, z wyblądu, układu identyczna jak Logitech, nawet pudełko podobnie zaprojektowane, macałem, lżejsza, wydaje się być wykonana delikatnie gorzej, ale tylko trochę(podobno Logitech master 3 jest ciut gorszej jakości jeśli chodzi o materiały od 2s, więc dlatego tak nie czuć różnicy między Logitechem a podróbą)


@RabarbarDwurolexowy: Rapoo od zawsze #!$%@? Logitech tak jak Huawei #!$%@? Apple. Prócz wyglądu ich produkty są #!$%@? jakości i nijak mają się do oryginału.