Wpis z mikrobloga

@shuffle7: W zeszłym roku się dostałem, ale otrzymałem jednostkę oddaloną o 140 km ( ͡° ͜ʖ ͡°) , więc bez przeprowadzki nie wchodziło to w grę. Zarobki nie najlepsze, mimo, że odpowiada przed Ministerstwem Finansów to benefitów żadnych, nawet w okolicach minimalnej. Tj. drugi stopień specjalisty mnożnik ~1.414 + stopień aplikanta 0.251 = co daje około 3000brutto. Dodatku stażowego szkoda wspominać, a dodatku kontrolskiego nie dostaniesz bez
@sting: a tak kłamali, że na start minimum 3500 z dodatkami. Pamiętam bo mi jakaś taka ładna oferta się trafiła niechcący. Ładna w sensie graficznym xD która zachęcała do wstąpienia do tego tworu.
To tak jak z policją. Jak zaczniesz liczyć te ich wszystkie dodatki to ci wychodzi #!$%@? 5000 w drogówce. A potem gadasz z kumplem, który od 6 lat robi w kryminalnej i ze wszystkim ma 3000 xD
@omajgydnes: Podałem wersję lepszą ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli jest od groma wakatów, bo jak dostaniesz pierwszy stopień tj. młodszy specjalista to mnożnik spada do 1.227, a awanse nie są przewidywane dla pierwszej linii, więc możesz nawet 20 lat być na tym samym stanowisku, głupi kapelan ma mnożnik jak kierownik oddziału/działu (2,321) ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nawet jakby człowiek chciałby mieć lepiej brzmiący
@omajgydnes: Kto co lubi, jeśli się nastawiasz, że z PM-ą będziesz zatrzymywać zorganizowane grupy przestępczy w tematyce skarbowej m.in hazardowej, karuzelach vatowskich itp. to się rozczarujesz ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od cholery biurokracji, betonu nad tobą, użeranie się z niesfornymi kierowcami, do tego pobory akcyzy oraz opłat paliwowych. Ministerstwo Finansów tak dba o formację, że chce ją wyszczuplić ze wszystkich benefitów (ʘʘ)
@sting: wierzę ci. Fajnie poczytać takie opinie. Mnie akurat służby nie interesują, bo już mam swoją ścieżkę zawodową, ale posłuchać i poczytać o kulisach lubię. Ostatnio kolegę wypytywałem o starego emerytowanego CBŚ. Jak bardzo ta praca się różni od naszych wyobrażeń i tego co pokazują seriale to masakra :D. I co drugi emerytowany pies po rozwodzie, psycha #!$%@?, dzieci z nim nie chcą gadać. Coś strasznego co ta robota robi z
@omajgydnes: Każdy Funkcjonariusz Służby Mundurowej ma problemy psychiczne (prawdopodobnie u każdego się coś znajdzie w ciągu pierwszych 5 lat służby), kiedyś myślałem, że w uja lecą, aby otrzymać dodatek za to, ale każda służba jest stresogenna na różnych płaszczyznach, a brakuje wsparcia dla nich tak samo jak psychiatria dziecięca, każdy słyszał, nikt nie widział ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mimo, że funkcjonariusze się mijają na korytarzu u psychiatry,
@sting: No to się zgadza z tym co słyszałem. Kumpel z kryminalnej mówił, że KAŻDY chodzi na psychoterapię i nikt w ogóle się tego nie wstydzi. Traktują jako część pracy i tyle. Nikt nie może być do końca normalny jak wchodzisz do mieszkania a tam wisielec, który wisiał tak długo, że mu się oddzieliła głowa od reszty ciała i tak leży w tym robactwie, smród taki, że każdy kto wszedł od