Wpis z mikrobloga

Czy da się w aplikacji mobilnej (Android) mapy.cz włączyć wyznaczanie wg środka transportu, np. dla roweru? Nie widzę tego. No i jeszcze z językiem polskim do nawigacji głosowej mam problem. W jednej aplikacji widziałem, że był do wyboru polski, a w mojej instalacji nie widzę takiej możliwości. Jest kilka języków na krzyż. Ktoś kojarzy od czego to zależy?
#rower #nawigacja #gps #mapy #turystyka
  • 14
  • Odpowiedz
@Cyfranek:

1. Szukasz miejsca do którego chcesz jechać po czym przy widoku trasy klikasz na zielony samochodzik z napisem "Z uwzględnieniem ruchu drogowego" i wybierasz trasę samochodem, pieszo, rowerem górskim lub szosowym, nartami biegowymi lub kajakiem

2. Ja mam 14 języków bodajże, czeski ma 3 różnych lektorów a angielski 2. Masz najnowszą wersję aplikacji?
  • Odpowiedz
@Cyfranek: 1. jw.
2. Ustawienia, Nawigacja, Nawigacja głosowa (domyślnie auto) tap na to i pojawią się języki. Domyślnie i tak powinien być polski chyba że masz ustawiony jakiś inny język w telefonie.
  • Odpowiedz
ad. 2
@badziebadla: @k3lt: W telefonie polski, w ustawieniach mapy.cz do wyboru: czeski x2, angielski x2, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski, włoski, portugalski. A jestem przekonany, że w jakiejś instalacji na starszym telefonie był polski i dużo innych głosów. Wersja raczej najnowsza. Zastanawiam się czy nie przeinstalować...
  • Odpowiedz
@Cyfranek: Ja mam tak samo jak na screenie wyżej, na końcu jest jeszcze portugalski. Zanim napisałem odpowiedź myślałem, że może to wina Google TTS, ale jednak to nie ma nic wspólnego. Aplikacja w wersji 9.6.0. Przeinstaluj albo wyczyść dane aplikacji
  • Odpowiedz
@Cyfranek:
Odświeżam temat.
Też mam krótką listę języków. Ale np córka ma tę długą listę z językiem polskim. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
U mnie Android 11, u niej 8.1. Ale wersję mapy.cz mamy dokładnie tę samą. 9.20.1
Zna ktoś rozwiązanie?
  • Odpowiedz
@pink_avenger: nie odpowiedzieli mi ze wsparcia. Wciąż brak polskiego w wersji, którą używam, czyli 9.20.1. Słucham lektorki po angielsku, która jest bardzo słaba. Jak piszesz, na starym androidzie jest opcja dodania głosu polskiego
  • Odpowiedz
@Cyfranek: @badziebadla: Ahoj!
Właśnie mi odpowiedzieli z supportu. Kazali zainstalować Usługi Głosowe Google z Play Store.
Miałem je zainstalowane w systemie, nawet z językiem polskim.
"Problem" polegał tym, że mam telefon Szajsunga i domyślnym syntezatorem mowy był "Samsung TTS" z Galaxy Store, a w nim nie był ściągnięty język polski.
Po ogarnięciu tematu mam dwie gadające po polsku "baby" do wyboru. Od Google lub od Samsunga.
Z tym, że "baba"
  • Odpowiedz
Dzięki. Też Samsung i też nie było zainstalowanego polskiego w TTS Samsung.
A z Mapy.cz korzystam bo są świetne, więc byłem zaskoczony jak nie było nawigacji po polsku, choć na poprzednim telefonie to miałem
  • Odpowiedz