Wpis z mikrobloga

Przypominam, że gdyby prezydentem był Rafał Trzaskowski piss mógłby sobie wymyślić jeszcze bardziej antypolski ład i jeszcze bardziej zamordystyczne lex TVN i nic nie mógłby z tym zrobić, bo Trzaskowski wszystko by to wetował, a piss nie ma 3/5 w Sejmie do odrzucenia weta prezydenta. Ale nie, #mimowszystkoduda bo Trzaskowski będzie dzieci masturbacji uczył, Duda super prezydent, kupił dmuchanego kraba.

#bekazpisu #mimowszystkoduda #duda #trzaskowski #polityka
  • 60
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: przypominam, że to był wybór partyjny by olać bardziej centrowego, wygadanego Sikorskiego, któremu sondaże dawały wyższe poparcie w kluczowej ii turze, a wystawić euroepjskiego Rafałka, któremu łatwo było przypiąć etykietkę lewaga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@Bisson_: @Karl_Tofel: przecież z Sikorskiego by wszystkie media (tak nawet tvn) zrobiły z dupy jesień średniowiecza za jego niewyparzoną gębę i byłaby grzana narracja że tak ostry w słowach prezydent byłby błędem
I to by trafiło do niezdecydowanych, którzy notabene i tak wybrały nam dude
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo: @Karl_Tofel: @Bisson_: No właśnie z jednej strony Sikorski ma lepsze umiejętności PR-owe niż Trzaskowski i mógłby grać doświadczeniem na arenie międzynarodowej, z drugiej strony nie wiem, czy nie działałby na niezdecydowanych nielubiących Platformy tak jak Tusk, czyli czy nie miałby jeszcze bardziej negatywnego elektoratu jak Trzaskowski. Największym błędem Platformy było to, że w 2010 r. nie wystawiła Sikorskiego tylko Komorowskiego. Sikorski jako prezydent w 2015 r. zaorałby Dudusia
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: gdyby tylko PO umiało w politykę i:
- nie zmieniała kandydata rzutem na taśmę (ktoś jeszcze pamięta że tym młotem na Andrzeja miała być Małgośka?) i udało się to tylko dzięki pandemii;
- Rafał poszedł z jakimkolwiek programem wyborczym do pierwszej tury;
- Rafał miałby do zaoferowania coś więcej niż to że nie jest z PiS;
- nie atakowali PiS za obietnice rozdawnictwo, a potem w kampanii licytują się z
  • Odpowiedz
był wybór partyjny by olać bardziej centrowego, wygadanego Sikorskiego


@niekibicujepilkarzom: @Karl_Tofel: I tak się powoli żyje na tej wsi, gdy opozycja jest gorszą miernotą niż PIS xD Nawet mi nie żal, jak zobaczyłem tylko najpierw Kidawę, a później przed samymi wyborami zmianę na Trzaskowskiego. No ręce mi opadły. Super kontrkandydat!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karl_Tofel: no tak ale najważniejsze było że Barbara Nowacka - przywódczyni Inicjatywy Polska o brawurowym 0% poparciu w sondażach - powiedziała że albo będzie on albo nikt
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: sry ale Sikorski nie zebrałby 10 mln głosów. Za bardzo kojarzy się ze „starą” platformą. Właśnie dlatego wzięli kogoś świeżego.

Realistycznie z Dudą mógł wygrać Hołownia, ale najpierw trzeba się dostać do drugiej tury. Niestety kompromisowi kandydaci mają sens tylko w systemie z głosem przechodnim, a nie w przyjętym „wygrany bierze wszystko”.
  • Odpowiedz
sry ale Sikorski nie zebrałby 10 mln głosów. Za bardzo kojarzy się ze „starą” platformą. Właśnie dlatego wzięli kogoś świeżego.


@Euro: Sikorski mógłby zgarnąć jeszcze więcej elektoratu Konfederacji niż Trzaskowski.

Natomiast zadziwia mnie wiara, że RT wszystko by wetował - lockdownu i obostrzeń z pewnością nie.
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: Sikorski mógłby być bardziej niezależny od Trzaskowskiego. Mam wrażenie, że bali się, że nie zawsze będzie słuchał głosu partii i dlatego wybrali Rafała.
  • Odpowiedz