Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie podniosło mi komfortu życia w mieszkaniu jak te wiszące na ścianie, prawie niewidoczne, gówienko. Serio. Ja pochodzę z dość skromnego domu (żeby nie powiedzieć biednego) i dla mnie to jest trochę abstrakcja, że można normalnie funkcjonować w mieszkaniu, kiedy za oknem jest ponad 30 stopni (druga fota w komentarzu). Polecam, serio, jakieś automatyczne odkurzacze, zmywarka, suszarka do prania, duży telewizor - olejcie to i kupujcie klimatyzatory. Jest po godzinie 20.00 i zamiast siedzieć ze spoconym rowkiem i brać dziesiąty prysznic, ja sobie chilluje z pieskiem na kanapie i patrzę na kolejny odcinek serialu, popijając kawkę (z której rezygnowałem przy upałach bo było jeszcze goręcej).
#klimatyzacja #chwalesie #bogactwo #polskiedomy
M.....H - Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie ...

źródło: comment_1627495806x4BLgPdeDs8hGZ07QOPDO7.jpg

Pobierz
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mu_H: w tamtym roku jak urządzaliśmy dom tez robiłem klime. Na początku był plan tylko na parter i budżet 3000zl, potem doszło jeszcze piętro i knanałowka w pokojach. Ostatecznie skończyło się na 11k zl. Ale nie żałuje ani złotówki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
u mnie średnio 15-25 zł więcej za 2 mc niż w poprzednich miesiącach a klima sporo chodziła.


@casines No na pewno XD

20zł to jest 30 kWh, czyli 20 min dziennie intensywnej pracy małej jednostki 3kW. Więc wybacz, ale chyba nie rozumiesz liczb na rachunku.

@Tarec: Nie masz klimatyzacji prawda? Dla przykładu jednostka zewnętrzna 5.2kW mocy chłodniczej ciągnie max 1.78kW.
MAX.
Sądziłeś, że klimatyzacja przez 10 godzin #!$%@? prądu
  • Odpowiedz
@Mu_H: O gościu dychę za jedna klime? Co tak drogo? W krk chińczyk z montażem 2800 całość mnie wyszła. Skąd taka duża różnica?
  • Odpowiedz
@Mu_H: zgadzam się, mój ojciec w bloku założył pierwszą klimatyzację jakoś około 2014 roku i od tamtego czasu powoli obserwuję, że ludzie się przekonują do klimatyzacji. Dziw bierze, że w sezonie grzewczym Polacy wydają tysiące złotych, żeby było im ciepło, a szkoda 3 tysięcy złotych jednorazowo, żeby było im chłodniej latem ¯_(ツ)_/¯. Po roku tata stwierdził, że klimatyzacja koniecznie do sypialni i założył drugą. Ja swojej dorobiłem się w salonie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Mu_H:

2021 rok a widzę w komentarach że p0lacy dalej są przerażeni wizją klimatyzatora. A tu nagle jakieś 1000 dziwnych chorób od tego dostaniesz, przewieje cię, przeziębienie złapiesz, zatoki do wymiany, potem przez nagłe ruchy proekologiczne (chociaż zimą spalają tony węgla w swoim śmierdzielu) czy wydanie majątku na rachunki za prąd xD
Ksiądz chociaż przyszedł poświęcić to diabelskie urządzenie? xdd

Dave z Ameryki ma rację, Hitler mógł podbić Polskę wysyłając
  • Odpowiedz
@Mu_H: Jak nie kupiłeś sobie wersji windfree jak np. ma samsung to uważaj na przeziębienia. Klima spoko ale jak ktoś jest na nią wrażliwy to nie jest łatwo żyć.
  • Odpowiedz