Wpis z mikrobloga

Cześć,
Może jest tutaj ktoś kto mógłby polecić pianino cyfrowe dla początkującego? Zależy mi na tym abym mógł podpiąć swoje słuchawki, z których korzystam codziennie na PC, w miarę zbliżonym do akustycznego pianina brzmieniu, mile widziana byłaby też możliwość podłączenia pianina do komputera (podobno aplikacje do gry na pianinie mogą trochę pomóc w nauce) lub telefonu (o ile pianina cyfrowe w takiej cenie mają możliwość podłączenia do telefonu, to mile widziana byłaby obsługa zarówno Androida jak i iOS). Budżet jaki chcę przeznaczyć na zakup pianina (razem z akcesoriami typu ławka czy statyw) wynosi 2500PLN, chociaż wiadomo lepiej jakby udało się znaleźć coś tańszego.
Znalazłem gdzieś listę polecanych instrumentów, ale kompletnie nic mi to nie mówi:
-KORG B2
-YAMAHA P-45
-CASIO CDP-S100
-ARTESIA HARMONY
-ROLAND FP-10

Z góry dziękuję za chęć pomocy.
Pozdrawiam

#pianino #pianinocyfrowe
  • 7
@darek-jozwik: Najlepiej przejdź się do sklepu muzycznego i postukaj w klawisze. Mi z marek które wymieniłeś najbardziej podchodziły klawiatury Rolanda, a Casio było dla mnie za miękkie i takie jakby keyboardowe. Niektórym to jednak pasuje i na początku oszczędza stawy i ścięgna co jest pewną zaletą. Nie piszę o tych konkretnych modelach, tylko generalnie o sprzęcie do około 4000zł z którym miałem do czynienia w sklepie.

Za to mogę powiedzieć, że
@darek-jozwik: Sam mam Rolanda FP-30, który ma tę samą klawiaturę, a trochę poprawione brzmienia i jestem bardzo zadowolony, zdecydowanie polecam. FP-10 będzie pewnie równie dobry, bo klawiatura to podstwa, a brzmienia zawsze można dokleić dowolne, jakby komuś nie wystarczały oryginalne
@Brajanusz_XIV: Każde takie pianinko działa w standardzie MIDI. Polega to na tym, że masz bardzo prosty kod, który mówi o tym w jakim momencie ma być włączona nuta o danej wysokośći i kiedy ma zostać wyłączona. Na to się nakłada instrument, który na ten kod dopiero nakłada sample z brzmieniami. Wewnątrz takiego klawisza to się robi już automatycznie, ale możesz też wysłać sobie sygnał midi na kompa i tam zapiąć do
@TenTypZez @Brajanusz_XIV
Dzięki. Niestety problem u mnie z przejściem się do takiego sklepu.
Pozytywne opinie od Was o marce Roland skłoniły mnie do ostatecznego pojedynku Yamaha P-45 (poprzez sentyment, bo mam skuter Yamaha) vs Roland FP-10. W zasadzie pod względem technicznym w różnego rodzaju recenzjach wygrywał Roland, czasami brzmiał dla mnie jednak zbyt sztucznie (chociaż tutaj mogła być kwestia sprzętu użytego do nagrywania lub konfiguracji instrumentu), ale w Yamasze czuć było, że