Wpis z mikrobloga

Mirasy, co co ja dzisiaj zrobiłem xD. Generalnie zapraszam także do tego wpisu dla lepszego i szerszego obrazu:

http://www.wykop.pl/wpis/5915685/male-spostrzezenie-dot-szukania-pracy-w-wakacje-br/

Jednocześnie daje tag #warszawskiewykopparty - zobaczycie co robią wykoparty z ludzi xD

Tym razem mam dwie rozmowy w agencjach interaktywnych. Jedną już miałem i o niej mirasy wam opowiem, bo dotyczy tej społeczności. Opowiem jeszcze o poniedziałkowej na wstępie. Będzie trochę dużo, ale postaram się odpowiednio ubarwić xD.

Po każdej historii daje w spoilerach tl;dr. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poniedziałkowa rozmowa zakończyła się pewnym sukcesem - dostałem się do drugiego etapu, miałem stworzyć hasła reklamowe do czterech rysunków. Wiadomość wylądowała w zakładce spam, co zauważyłem przed wyjściem na #warszawskiewykopparty. Czas do 15 godz. w niedzielę, czasu w którym mój mózg dopiero odkrywa, że 2+2=4. Napisałem i wysłałem przed godziną W, śmieszkując że jedna z grafik to bardziej pasuje do reklamy coffeeshop'a,a nie agencji reklamowej xD. Dostałem nawet podziękowania i pytanie, kiedy mogę zacząć - widać, że chcą dać mi nadzieję, zanim mnie oleją xD.


Dobra, dobra, ale poniedziałeczek jest, pionteczka, spoko luz. No jednak #!$%@? nie. Zawalone zatoki, mój głos, chyba już ze wstydu, dochodzi do siebie po śpiewkach wypokowych, a do tego drugi dzień spałem z 4 godziny, bo nie mogłem zasnąć. Ale mam być korpoludkiem, więc co to dla mnie xD. Pierwsza rozmowa o 10.30 gdzieś w odmętach Pragi północnej. Po drodze miałem wrażenie jakbym mijał Sosnowiec, a potem Białystok xD.

Podchodzę do recepcji, wychodzi wąsaty Janusz aka watcher staksował mnie przeszklonym, niczym przyrumieniona na patelni cebulka na maśle, wrozkiem i pyta się czemu nie mam ze sobą ścierki, bo syf i postrząsać trzeba. Mowie temu Januszowi, że nie przyszedłem kurna sprzątać po nim obierków. Mnie tu kariera czeka i będę królem życia, więc niech idzie żreć cebulę w kantorku, bo za jak to nie to za rok jak będę tu szefem, to go wywalę.

Podeszła do mnie ładniutka, niziutka dziewczyna i przedstawia się.

- cześć jestem Michalina.

W dodatku była ruda, więc z obawą wchodziłem do środka mijając korpoludków, którymi będę w przyszłości rządził.

W środku kolejna, starsza dziewoja.

-No no - pomyślałem sobie.

- No no, chyba nie. Pomyślała ona. Tak myślę.

Jako, że aplikuje do działu social media (tak mi się zdawało przynajmniej), to stwierdziłem, że upieczę dwie pieczenie na jednym ogniu i zyskam w oczach. Plan był prosty - pośmieszkować, wytłumaczyć dlaczego jestem chory, kładąc nacisk na związki z social media.

- przepraszam trochę za mój stan, ale co soszjal midia robią z ludzi, to ja nawet nie xD

- Ooo, a co robią, gdzie Pan był?

- na wykop party, i wiedzą Pani, he he, rozchorowałem się trochę ,he he

- he he.

Zaśmiały się, ale z głowy main head marketing CEO Manager Businesswoman wydobywał się obłoczek z myślami w postaci "Michalina, #!$%@?, zrobiłaś risercz? Co ty za mirka-alkoholika zapraszasz na rozmowę?" xD

Chyba zrozumiały, że się #!$%@?łem i jeszcze do się nie doszedłem po party xD Mojej zagranie było to tak inteligentne jak wysłanie po raz 40 piechurów na zasieki przeciwnika w czasie I wojny światowej, licząc, że może teraz uda się coś zdziałać xD.

Dostałem kilka pytań m. in.:

- jakie są main zasady przy tworzeniu content comments na forach social?

- nie ma zasad (xD). Jak trzeba rzucać #!$%@?ą, to #!$%@? nią rzucam. Jak trzeba napisać z błendem, to piszę z błendem,a jak nie trzeba - to też się zdarza xD

- Pan to jest agent, właśnie, takiego szukamy xD

Generalnie chyba jednak nie, bo po 5 pytaniach na 9 z listy, którą widziałem, zrezygnowała z przepytywania mnie xD. Więc chyba #!$%@?, nie zostanę u nich krulem.

Kolejną mam na 15.30. Jak będzie atencja, to będzie kolejna historia. I jutro też, bo jutro mam rozmowę, szykuje się na ciekawą, bo idę niby na rozmowę na stanowisko kuc-administratora stron www (wtf?).


Wzywam reszte ostatnich plusowiczów- niech żyje atencja xD @Takumi, @tuhna, @austra, @HAJ_fajv, @TadeuszSynZygmunta, @goodidea, @chomikgumiok, @bez_konta_jak_bez_reki, @damnhard, @trq, @bezrobotnyksiadz, @muuzyk, @Spook, @klocek_lego, @nokio, @tiris, @le1t00, @PanKawa, @filipsz, @iwik2_w

Wzywam też @kamdz , bo mu się podobało. Tylko nie czytaj mojego nicku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powołuje też tag #wykopowerozmowyoprace, żeby dalej was mireczki kochane nie spamować.Możliwe, że jeszcze ze trzy story się pojawią.

#rozmowakwalifikacyjna #praca #wykop
  • 12
  • Odpowiedz
@Gorasul: heheszki ;-)

Uwaga, uwaga, zrobię czarnego PR'a. Byłem kiedyś na rozmowie w Przeagencji. Powiedzieli, że tak czy siak się odezwą i się nie odezwali! ;_;

Branża jest mała, a to zachowanie jest niegodne sołszal
  • Odpowiedz