Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem że Polska wypłaca sportowcom którzy zdobyli medal na Olimpiadzie "emeryturę olimpijską". Wynosi ona 2483,77 zł miesięcznie i jest wypłacana od 40 roku życia do śmierci.

Not to policzmy szybko: 2483,77 zł miesięcznie * 4 zawodniczki * 41 lat średnio na emeryturze (średnia życia kobiet w Polsce to 81 lat). Wychodzi 4888059zł. Prawie pięć milionów złotych z kieszeni podatników. Ale w zamian te kilka tysięcy fanów może się chwilę pocieszyć i zaraz o tym i tak zapomnieć. A ich dzieci dalej będą na to płaciły xD

#tokio2020 #tokio2020polska
Calosija - Właśnie się dowiedziałem że Polska wypłaca sportowcom którzy zdobyli medal...

źródło: comment_16274642393VcqUn5D7x8jQVF0AbFYrK.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@Bulionek: Jeżeli nawet igrzyska w jakiś sposób promują zdrowy tryb życia, co patrząc na kibiców jest watpliwe, to robią to w niewielkim stopniu, zdecydowanie lepiej zrobią to kampanie reklamowe.
Ten wątpliwy prestiż wynikły z igrzysk xd, tak jakby coś z tego wynikało dla państwa. Wydarzenia sportowe to po prostu odpowiedź na potrzebę rywalizacji ludu, zwykła rozrywka, nic ważnego z punktu widzenia państwa.
  • Odpowiedz
@Tymajster: W taki sposób można usprawiedliwić wszystko, nawet milioner dotacje dla Zenka Martynika.

Czy Ty aby nie jesteś za jakimś korwinowym państwem minimum, gdzie z podatków opłaca się tylko wojsko, policję i krula?

Jestem za państwem, które przeznacza pieniądze na pierwszoplanowe potrzeby, np. umierających ludzi w szpitalu, a nie na na rozrywkę dla gawiedzi
  • Odpowiedz
@Tessadija: nie wiem czego tam uczą teraz na historii w szkole

Igrzyska olimpijskie – najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 4 lata (zarówno letnie i zimowe, ale w odstępie 2 lat od siebie) w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów

ale widzę że w dupach zaczyna się przewracać od dobrobytu i relatywnie spokojnych czasów na świecie. Państwa od wieków ze sobą rywalizują i chyba
  • Odpowiedz
@MrShaman: Właśnie o to chodzi, że ludzie dają się ruchać, patrzą na zachcianki rządzących, nic z tym nie robiąc bo tak było zawsze. To samo z wojnami, politycy je zaczynają, a naiwniacy walczą, tracą zdrowie i życie.
  • Odpowiedz
@Calosija: przypomnę tylko, że rząd płaci za złożenie nasienia w pochwie po 500zł miesięcznie i wszyscy na to pracują, a żadnej reprezentacji z tego nie ma xd ani żadnej chwili dumy czy radości dla zwykłego Kowalskiego
  • Odpowiedz
zmniejszyć o połowę ilość posłów w sejmie albo zlikwidować senat i będzie dla tych wszystkich sportowców, a nawet jeszcze coś zostanie.


@pwone: Wiecie dlaczego PO wygra wybory? Bo nawet jak połowa ich wyborców się wkur** i nie zagłosuje na nich to te głosy rozłożą się na PiS, SLD, Korwina itp. A to nie wystarczy do tego aby przegrali. Musiałaby być jedna konkretna alternatywa, a takiej nie ma. Tzn może i jest,
  • Odpowiedz
@Bulionek fryzjerow za mistrzostwo swiata nikt nie wspiera to samo cukierników, piekarzy czy piwowarow, graczy w cs czy esport glownie. Tez rezprezentuja kraj, wiec w sumie czemu mam sie na to skladac? #!$%@? mnie czy wygra ktos skaczac przez plotek albo ze szybciej wiosluje od kogos innego. Lewandowskiemu tez moze wyplacmy emeryture bo caly swiat go zna. Jakis gowniany komunistyczny układ , ktos se trenuje podatkow nie placi albo znikome i jeszcze
  • Odpowiedz