Wpis z mikrobloga

@McCarron Ale ja nie jestem laryngologiem tylko ja się znam na aparatach słuchowych.

No i przez internet jak nie widzę to nic nie pomogę. Nie wiem dlaczego lekarz przepisał Ci masc i jeszcze to ucho zatyka. Ale sam nie babraj się z tym uchem to na pewno.
@McCarron: jeśli jest to zapalenie z prawdziwego zdarzenia to pier***ol laryngologów. Poważnie wszyscy, których znam to są dzbany. Gdy ja nie mogłem zapalenia ucha wyleczyć, to poszedłem do internistki i antybiotyki na 4 tygodnie rozpisała, a oni jakieś kropelki na 4 dni przypisywali.
@McCarron: właśnie odwrotnie - często ucho powinno być zostawione samo sobie, by się wyleczyło i żadnych opatrunków, grzebania paluchem, patyczkami czy nawet moczenia wodą nie powinno być (tylko antybiotyki doustnie ew. w zastrzykach w biodro). A to, że w zeszłym roku też miałeś, to prawie bez znaczenia. Chyba, że Ci cieknie wydzielina z ucha cały czas. Wtedy na wszelki wypadek jeśli masz kasę, to zrób MR głowy prywatnie.
@McCarron: jak masz zawroty głowy i nawracające zapalenia ucha to idź do rodzinnego by wystawił skierowanie na TK głowy. Często takie łagodne oponiaki dają podobne objawy (uciskają na część odpowiadającą za zawroty głowy i na trąbkę Eustachiusza, czyli kanał łączący ucho środkowe z gardłem powodując zapalenia ucha). Oponiaki są bardzo częste, tylko u większości ludzi nie dają objawów i są przypadkowo wykrywane.