Wpis z mikrobloga

szuka i szukam. i nic nie mogę znaleźć.
czy ta się ustawić WOL w LAN z WAN przed modem UPC (chyba TG3492LG).
Ustawiłem przekierowanie portów 7 i 9 na przypisane na stałe IP komputera. Router widzę ze świata przez no-ip.
I uruchomienie komputera z telefonu przez LAN działa (próbuję anydesk bo taki jest docelowy program), a ze świata paczka nie dochodzi do komputera :( /sprawdzam wireshark/
znalazłem info na elektrodzie (!!!) że nie da się odpalić komputera z WAN będącego w LAN bo router nie potrafi przesłać magic pakiet do odpowiedniego komputera w LAN bo WOL to niższa warstwa sieciowa.
ale znów poradników jak to zrobić jest w cholere - to jak to jest?
#siecikomputerowe #internet
  • 6
@arturh: no następny, zaraz nie wytrzymie. Gdyby każdy admin chciał wake on lanem budzić komputery po wanie to by ddosował cały internet. Dzisiaj nie pisałbyś nic na wykopie bo cała przepustowość internetu służyłaby tylko na wakeonlana
@arturh @Szaraban Elektroda i tzw #!$%@? filozofów z dupy. Da się.przynajmniej mi kiedyś działało. Kiedyś jakiś ziomek na swoim blogu pisał o wake on WAN z użyciem openwrt, z tego co pamiętam przekierowanie portów 7 i 9 UDP (na adres broadcastowy) , static arp na routerze zrobić dla urządzenia które chce się budzić, i działa. Na tym gowni #!$%@? z UPC to możesz piwo postawić co najwyżej bo założę się ze nawet
Elektroda i tzw #!$%@? filozofów z dupy.


@korni007: zanim zaczniesz filozofować przeczytaj jeszcze raz co chce op. Możliwe jest jeśli masz jakiś swój router z nawet teoretycznie stałym ip (choćby po dyndns) i puścisz pakiet wol na swoje własne ip i twój własny soft na własnym routerze na public ipeku przekieruje go na sieć wewnętrzną i przetłumaczy go na pakiet wol. Modem UPC nigdy nie da takiej możliwości. Chyba że ktoś
@Szaraban No gówno od upc nie da bo to gówno, zawsze daje się swój router, bo opierać się na tym syfie od operatora to proszenie się o kłopoty, to się ledwo na Bridge nadaje.
Na openwrt mi to śmigało (na stałym ip)
A jaki router polecicie za tym czymś od UPC? Mam Zyxela NBG418 i tp linka tl-wr814n, ale to raczej są zabawki - prawda? Tylko nie za milion monet :)