Wpis z mikrobloga

Kto z Was nosi soczewki? Mam umówiona wizytę na dobór soczewek i naukę zakładania/ściągania ale coś czuję, że wydam kasę na wizytę i soczewki a jak przyjdzie do zakładania to stamtąd uciekne aaaa boje się dotknąć oka jak jasny pieron ale tak bardzo chcę nosić soczewki (,)
#soczewki #okulary #zalesie
  • 11
  • Odpowiedz
@Krankola: To sie przygotuj do wizyty, obetnij paznokcie to pierwszy protip. Poogladaj sobie filmiki na youtubie jak sie zaklada. Umyj rece i deliktanie podotykaj sobie powiek, a potem spojowek oka, czyli tam gdzie takie biale na galce, zeby przyzwyczaic oko do dotyku. Nie maluj oczu zadnym tuszem do rzes ani innego makijazu nie rob, nie smaruj sie kremem ani rak ani wokol oczu, bo potem palce spadaja i nie trzymaja gornej
  • Odpowiedz
@Krankola: Pierwsze zakładanie będzie długie i trudne, a później to będzie banalnie proste. Ja jak pierwszy raz zakładałem u lekarza to też miałem ogromny opór, trwało to z dobre 20 minut. Ja na początku zakładania nie patrzyłem cały czas w lusterko, tylko przykładałem sobie soczewkę bliżej oka, a jak już miałem ją "założyć" na oko to nie patrzyłem w lusterko i to mi pomagało, może dla Ciebie też to będzie pomocne.
  • Odpowiedz
@Krankola: na czort Ci nauka? Wszystko jest w necie. Zakładać jest śmiesznie prosto. Ściągać ciut trudniej, ale po prostu ściągasz ją trochę w dół, żeby nie była cała szerokością na tęczówce i ściągasz palcami uformowanymi w szczypczyki. To już sranie jest trudniejsze.
  • Odpowiedz
@Slimshader: trzeba być strasznym tępakiem, żeby nie wiedzieć, że brudnych łap do oka się nie wsadza. Wszystko jest w necie. Okulista na żywo ma jakąś tajemną wiedzę, której nie ma na youtubie mądralo?
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: dla mnie okulista przy boku jest może bardziej takim psychicznym wsparciem niż technicznym. Wiem, że on jest przy mnie i w razie jak coś zrobię nie tak albo nie będę umiała ściągnąć to on mi pomoże.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: A wiesz, ze ludzie sobie sami dobieraja soczewki nie wiedzac ze moga byc za ciasne lub za luzne? A to powoduje potem wszelkie zapalenia, mogace prowadzic nawet do slepoty? Lepiej cos powtorzyc kilka razy i pokazać bo ulotki ludzie rzadko czytają ze zrozumieniem. Dodatkowo nie zgłaszają się na wizyty kontrolne a wiedza o czyszczeniu soczewek kontaktowych kończy sie na włożeniu ich do płynu, mimo ze jest to nie wystarczające. Setki
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio okulista na zywo chociaz obejrzy oko w lampie, zobaczy jak uklada sie soczewka

Poczatkowo kazdy lubi zbyt ciasne soczewki na oku - koniec koncow konczy sie wizyta okulistyczna, i przerwaniem noszenia soczewek.
  • Odpowiedz