Wpis z mikrobloga

Oto Laurel Hubbard. Pierwszy w historii mężczyzna, który wystąpi w konkurencji sportowej jako kobieta. Nowozelandka zmieniła płeć w 2013 roku. Wcześniej startowała w zawodach jako Gavin Hubbard, bijąc rekordy Nowej Zelandii juniorów ( ͡ ͜ʖ ͡)
I tu moje pytanie, czy to jest fair wobec kobiet, które nie mają szans na złoto w swojej dyscyplinie? czy w imię ideologii LGBTQ kobiety transpłciowe powinny startować razem z kobietami od poczęcia?
#tokio2020 #podnoszenieciezarow #esport #lgbt
  • 40
@Hogataa26

no nie bardzo


No bardzo xD. Przeczytaj sobie o niej choćby artykuł na wikipedii. Albo dowolny inny. Cokolwiek, bo nie masz o temacie bladego pojęcia. Caster Semenya cierpi na hiperandrogenizm, czyli nadmiar męskich hormonów. Ale od noworodka funkcjonuje jako kobieta, nigdy nie funkcjonowała jako mężczyzna, nigdy nie zmieniała danych, nigdy nie przechodziła jakiejkolwiek korekty płci.
@Melee_Creep: na poprzednich igrzyskach 3 zawodniczki o podwyższonym testosteronie (przy aktualnych przepisach nie mogą startować na dystansie 800m) zajęły 3 miejsca na podium i pozbawiły Joannę Jóźwik medalu. Poza tym ratio ciężko obliczyć, bo to pierwszy przypadek kiedy transpłciowa osoba będzie startować na igrzyskach
@Melee_Creep

Już odpowiadam. Osoby trans mogą startować w olimpiadzie od 2004 roku. Całkiem spory okres czasu, prawda?

No to skoro @Wengerowski ma rację, to musiały mieć mnóstwo medali.

A jednak nie mają, bo jak sam dodał na końcu, ani jedna nie przeszła nawet kwalifikacji.

@Wengerowski na początku odwraca kota ogonem i zamiast odpowiedzieć ci na pytanie, zaczyna mówić o kompletnie innym, niezwiązanym zjawisku. ŻADNA z tych 3 zawodniczek nie była osobą trans
@Ekspert_od_niczego: Platforma Sojusz przeciwko Wymazywaniu Kobiet (ACBM) zrzeszająca ok. 130 organizacji feministycznych rozpoczęła kampanię odrzucającą dopuszczanie kobiet trans, które urodziły się mężczyznami, do kobiecych zawodów sportowych, wskazując na przewagę fizyczną nabytą w ich rozwoju jako mężczyźni.
Osoby trans mogły wcześniej rywalizować w igrzyskach olimpijskich? Co ty #!$%@?, to pierwsze igrzyska na których mogą rywalizować z kobietami. Nie wprowadzaj ludzi w błąd
Poza tym olimpiada to czas czterolecia między igrzyskami - imprezy
@Ekspert_od_niczego: dlaczego kłamiesz?
2016 r. MKOl zniósł kategorię płci w zawodach sportowych, zastępując ją kategorią gender. Zgodnie z wytycznymi, przez 12 miesięcy przed zawodami transpłciowe zawodniczki muszą jednak udowodnić, że ich poziom męskiego hormonu płciowego - testosteronu utrzymuje się na poziomie niższym niż 10 nanomoli na litr krwi, tj. poniżej typowego zakresu męskiego. Kryterium to zakwestionowała sama transpłciowa doradczyni MKOl dr Joanna Harper, według której ten poziom testosteronu nie jest wystarczająco
@Wengerowski Dlaczego bezczelnie łżesz jak pies oskarżając mnie o kłamstwo?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Transgender_people_in_sports

W wolnym tłumaczeniu:

W 2003 roku komisja powołana przez Komisję Medyczną Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) opracowała nowe wytyczne dotyczące udziału sportowców, którzy przeszli korektę płci. W raporcie wymieniono trzy warunki uczestnictwa. Po pierwsze, sportowcy musieli przejść operację zmiany płci , w tym zmiany w zewnętrznych narządach płciowych i gonadektomię . Po drugie, sportowcy muszą wykazać prawne uznanie swojej płci. Po trzecie,
@Ekspert_od_niczego: ale trzeba być debilem, żeby podać link do Wikipedii, w którym przeczą twoim kłamliwym tezom:

In 2021, the IOC approved for Laurel Hubbard, a trans woman, to compete in the 2020 Summer Olympics in weightlifting. Hubbard is the first transgender person to compete at the Olympics.[10]

To z twojego linka
@Wengerowski I znowu bezczelnie odwracasz kota ogonem? Napisałeś:

Osoby trans mogły wcześniej rywalizować w igrzyskach olimpijskich? Co ty #!$%@?, to pierwsze igrzyska na których mogą rywalizować z kobietami.


Co jest podłym kłamstwem, bo mogą od 2004 roku, a już w Rio na takich zasadach, jak obecnie.

Bezczelnie łżesz, a teraz zmieniasz temat?

O tym, że mimo tej możliwości, żadnej trans osobie nie udało się zakwalifikować, pisałem już w pierwszym komentarzu do ciebie,
@Wengerowski Ty jakiś upośledzony jesteś? Przecież cała ściana tekstu, którą wstawiłem dobitnie udowadnia, że to ty kłamałeś.

Gdzie niby kłamałem ja, skoro już w pierwszym komentarzu napisałem, że jak do tej pory żaden transpłciowy sportowiec nie przeszedł kwalifikacji? Laurel jest pierwsza.