Wpis z mikrobloga

Po co się myje klocki w używanych zestawach i czy to konieczne? Pytam, bo naprawdę nie wiem, a nigdy nie kupiłem żadnego używanego zestawu. Przecież równie dobrze kupując używany telefon, komputer też powinno się to myć, ale się tego nie robi XD Zrozumiałbym sytuację, w której białe klocki są żółte i wtedy można spróbować je wykąpać w jakiejś substancji, która sprawi, żeby klocki były mniej żółte. A co poza tym?
#lego
  • 18
  • 0
@dktr: Jak kupujesz od afola, to takiej sytuacji nie powinno być. Czasem widzę, że w opisie aukcji ludzie piszą, że klocki pochodzą z domu, w którym nie pali się papierosów i nie ma zwierząt XD A co w przypadku klocków z naklejkami? Jak je myć?
Czasem widzę, że w opisie aukcji ludzie piszą, że klocki pochodzą z domu, w którym nie pali się papierosów i nie ma zwierząt XD


@hoppek: https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/84029-smoke-damage-question/
ogólnie rzecz biorąc, lego dobrze trzyma zapach jeśli przechowywane były w pomieszczeniu, gdzie paliło się papierosy. Zwierzęta też mają swój charakterystyczny zapach i można go wyczuć na klockach jeśli ich nie umyjesz.

A co w przypadku klocków z naklejkami? Jak je myć?

miska z wodą
Tak, w przypadku klocków to nie jest takie oczywiste.


@hoppek:
no chyba dla ciebie

Przecież równie dobrze kupując używany telefon, komputer też powinno się to myć, ale się tego nie robi XD


tak jak i to nie jest dla ciebie oczywiste

dla normalnych ludzi logicznym jest, że w miarę możliwości czyścisz/myjesz cokolwiek, co nabywasz używane
ba, nawet nowe szmaty prosto ze sklepu wrzucasz do pralki ¯\_(ツ)_/¯

jeszcze wiele przed Tobą nauki
kupując używany telefon, komputer też powinno się to myć, ale się tego nie robi


@hoppek: Mów za siebie, brudasie ( ͡º ͜ʖ͡º)
To chyba normalne, żeby przetrzeć obudowę, wypucować przyciski i gałki, odkurzyć wnętrzności z pająków i kurzu.
@hoppek: powiem tak, kupiłem kilka zestawów technic, używanych. Po myciu każdego woda jest praktycznie czarna. Czasem myłem i drugi raz. Kurz się zbiera we wszystkich szczelinkach, do tego w mieszkaniach gdzie się pali jest po prostu smoła na klockach. Jeden zestaw myłem 3 dni (po 2x dziennie), bo po prostu śmierdział fajkami.

Polecam vanish oxy action czy coś w ten deseń, wystarczy wsypać do miski klocki, trochę oxi, pomieszać, poczekać z
@hoppek: woda ciepła z kranu, nie wrzątek, jak masz naklejki i chcesz je zatrzymać w identycznym stanie, to raczej radziłbym powybierać te klocki, bo o ile te nowe i nieuszkodzone raczej przeżyją, to przy naruszonej powłoce zaczną namakać i mogą spuchnąć, a małe mogą się odkleić. poza tym, raczej nic im nie grozi.