Wpis z mikrobloga

2k21, jaki używany telefon kompaktowy? Głównie nawigacja mapy.cz czyli #android minimum 5, czasami jakieś zdjęcie, możliwie dobra bateria. Jest jakaś alternatywa dla #iphone SE 1 generacji wśród telefonów z androidem? Wg mnie wypada najsensowniej.
To ma być drugi telefon do działania w terenie. Mam zegarki Garmina ale w żadnym nie mam mapy, mapy.cz w wersji offline z Samsungiem S7 robiły niesamowitą robotę niestety Samsung padł i teraz rozważam coś mniejszego. A te kilkadziesiąt gramów mniej trzymane w dłoni podczas biegu robi różnicę. Boleśnie przekonałem się o potrzebie nowego telefonu na małej górce ~8km od centrum Rzeszowa gdzie mój Xiaomi Redmi 7 zgubił zasięg i nie był w stanie określić pozycji. Uratowało mnie studiowanie mapy przed biegiem i orientowałem się po jarze i grzbiecie na zboczu.

Otaguję też #geocaching bo do tego telefon też będzie używany no i temat podobny
#nawigacja #mapy #telefony
Pobierz Wyszynkowski - 2k21, jaki używany telefon kompaktowy? Głównie nawigacja mapy.cz czyli...
źródło: comment_1627201951UpjDlxNJ3f9emTZXGUJBYu.jpg
  • 15
@merti: wszystkie z tabelki mają Glonass i Beidou, żaden nie ma Galileo. Sony są fajne ale niestety są też większe niż Iphone czy stare samsungi w wersji mini
@sphinxxx: 4a za drogi, 3a duży w stosunku do moich rozważań.
@PurpleHaze: dokładnie tak samo wagowo i rozmiarowo wypada jak S7 ale Xiaomi ma lepszą baterię. Kusi mnie jednak żeby pójść w coś jeszcze mniejszego skoro to ma być mini stary
@Sotha: XZ2 compact to bardzo fajny telefon ale celowo go nie umieściłem na liście ze względu na cenę z kosmosu.
Iphone 6s jest większy i cięższy od SE a parametrami praktycznie w ogóle się nie różnią, SE ma chyba nawet nowszy system i jest trochę młodszy
@Wyszynkowski: 6S ma cały czas aktualizje do najnowszego iOS.
SE 1 czy SE 2020?
SE1 jest jak 5S i chyba już bez wsparcia.

No w każdym razie Samsungów mini tak starych nie polecam. Wydawcy aplikacji ich nie wspierają.
@Sotha: SE 2020 już posiadam i chcę SE 1 gen
"Najświeższe doniesienia ze świata Apple wskazują na zakończenie wsparcia dla trzech iPhone’ów - 6s, 6s Plus oraz SE (1. gen.), co ma nastąpić jesienią 2021 roku."
SE 1 gen jest młodszy od 6s, nie wiem dlaczego miałby być krócej wspierany?
"chyba już bez wsparcia." chyba słowo klucz w tym przypadku xD
@Wyszynkowski: @Sotha: iPhone SE oraz 6S dostaną aktualizacje do IOS 15. Dodatkowo zaletą jest też to że zawsze będzie można zostać na IOS 14 i otrzymywać aktualizacje naprawiające bledy czy luki bezpieczeństwa.

@Wyszynkowski: Zdecydowanie do tego rozwiazani najlepiej z tych telefonów ci się nada iP SE. Na pewno szukałabym czegoś co nie było grzebane, masz pewność że części sa oryginalne, mozna też przy okazji od żałować i wymienić baterię
@Eskim0s: zajebisty, dzięki! ! 770PLN w Stanach, 875PLN na amazon.de już wliczając podatek do PL, 1450PLN na allegro. Nosz xD Miałem plan budżetowego telefonu za ~300-500PLN, ale tutaj zawodnik telefon staje w szranki z Iphone'm SE, biorę go pod rozwagę