Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że #pkp cofa się w rozwoju z każdym miesiącem. Miesiąc temu jechałem w wagonie bezprzedziałowym 2. klasy, było tak zimno, że trzeba się było u ierac w bluzy.w innym wagonie z kolei był ukrop.

Dzisiaj jadę 1. klasa, dopłacone kupę kasy, ale warunki wcale nie są lepsze. Konduktor podobno włączył klimatyzację po godzinie podróży (mojej godzinie - pociąg jechał już jakieś 5h zanim do niego wsiadłem). Przez kilka min było lepiej, a potem znów skwar.

O opóźnieniu nic nie mówię,bo to usługa wliczona w cenę.

Tymczasem na linkedin ktoś z IT chwali się zmianą wzoru biletu i opisuje to jak wyzwanie życia ()

Wstyd , żenada, kompromitacja, za każdym razem podziwiam obsługę, że nie wstyd jej pracować w firmie, w której dobrze działa tylko system opóźnień i awarii.
  • 17
@starypijany123: różnie bywa. Jak przewoźnik na stacji początkowej zapomni o jednym wagonie i wygeneruje godzinę opóźnienia jednego pociągu i lawinę kolejnych opóźnień, to tak, wina przewoźnika.

Winą przewoźnika jest też brak informacji oraz brak wiedzy pracowników.

@Shishu: kl. 2 - 44.9 (bilet na jutro, więc kupiony z wyprzedzeniem byłby o wiele tanszy). Kl. 1 - 81 zł (brak zniżek). Prawie 2x drożej za tak samo beznadziejną jakość i obsługę (poprzednio
@sasik520: bo masz na poczatku wagonu (i chyba na koncu, tego nie jestem pewien) przycisk do zmiany temperatury, mowa oczywiscie o nowszych wagonach, a to pytanie kieruj do pkp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sasik520: 44.90 na jutro to nie jest cena normalna tylko z jakąś zniżka/promocją. Normalne ceny z taryfy są podane jako pełne kwoty, więc nadal różnica między klasa 2 a 1 (bilety normalne z taryfy) cenowo nie jest tak duża jak mówisz. 44.90 to na przykład cena biletu taniomiastowego np. z Krakowa do Wrocławia co już samo w sobie jest promocją na klase 2.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sasik520: No to Ci mówię, że to cena promocyjna. Nie wiem czego Ty oczekiwałeś - cena w pierwszej klasie nie pokrywa lepszej obsługi ani wagonów z klimatyzacja, bo te są dostępne w 2 klasie. Tak samo pierwsza klasa nie służy do wyjazdów rodzinnych, bo ona nie ma być ekonomiczna. Ekonomiczna to jest podróż w klasie 2, bo nikt mi nie powie, że przejazd 320km za 45zł to dużo. 14gr za kilometr.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sasik520: ps. jeśli ktoś jezdzi 1 klasa i uwaza 5 zł za majątek to znaczy, że ta klasa nie jest dla niego. Po prostu podróżuj drugą i skarż się na to co rzeczywiście nie działa. Tańszego środka transportu w Polsce i tak nie znajdziesz.
ps. jeśli ktoś jezdzi 1 klasa i uwaza 5 zł za majątek to znaczy, że ta klasa nie jest dla niego. Po prostu podróżuj drugą i skarż się na to co rzeczywiście nie działa. Tańszego środka transportu w Polsce i tak nie znajdziesz.


@Shishu: nie próbujesz zrozumieć, co pisze, ale spróbuję raz jeszcze. DWUKROTNOŚĆ to bardzo dużo. 5 zł to niedużo.

Poza tym, 2 osoby to nie jest podróż rodzinna. I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sasik520: ale dwukrotność sobie wymyśliłeś ty. Zobaczyłeś jakas bzdurna cenę w promocji i trajkoczesz. W Pendolino bilet na 1 klase kosztuje czasami 119 zł a na 2 klase 130 złotych i co to ma do rzeczy? Norma są dopłaty do maks 30 zł, a w twoim przypadku 19 zł a zachowujesz się jakby to był majątek. Mam rozwiązanie - przestan być biedny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam rozwiązanie - przestan być biedny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Shishu: to, że mnie stać, nie oznacza, że nie mam prawa czuć się (mocno) rozczarowany.

Btw. W jaki sposób 81 - 45 = 19?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sasik520: I ktoś tu pisze o braku zdolności czytania. Cena za bilet normalny z Krakowa do Wrocławia to 62 złote. Gowno mnie obchodzi twoj screen z cena promocyjna, bo jak podałem przykład wyzej ceny promocyjne powodują ze klasa 1 może być tańsza od 2.