Wpis z mikrobloga

@Silklash: bierze się to stąd, że nie ogarniasz, bo twój prędkościomierz zawyża prędkość jak we wszystkich osobówkach, kagańce są ustawione na ~90. po drugie na zdecydowanej większości DK obecnie i tak jest viatoll. To, że zauważyłeś raz, czy dwa, jak ciągnie się sznur tirów za girteką nie znaczy, że wszyscy jeżdzą 80 na a/s
  • Odpowiedz
@Tenczlowiektutaj: dlatego napisałem licznikowe, gdzie moje 100km/h na liczniku to jakieś 93-94 wg GPS.

Na DK91, gdzie ta prędkość zauważyłem nie było viaTOLL. Takie same zachowania widzę na DK72 jeżeli chodzi o prędkość czy na DK1 od Tych do Kobioru?
  • Odpowiedz
@Silklash: Raczej wszyscy jadą między 88, a 90 km/h. Niezależnie od tego czy to autostrada czy droga wojewódzka. Po prostu na tyle są ustawione ograniczniki. Czasem się zdarzy ktoś kto ma wyłącznik ogranicznika i wtedy jedzie szybciej. Ale raczej rzadko się to spotyka bo kary od ITD są dość wysokie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Silklash: normalne ciezarowki są zablokowane na ok 90km/h, ale blokada dziala tak, że odcina zapłon, ale nie włącza hamulców, więc jak np ciezarowka jedzie z górki może się spokojnie rozpędzić chwilowo do większych prędkości. Drugi przypadek to magnesiarze. Jak na imulsatorze założony jest magnes to ogranicznik prędkości nie działa, czasem można spotkać takich fachowców wlasnie na bocznych drogach i w nocy;)
  • Odpowiedz