Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki aparat do cykania przyjemnych dla oka zdjęć i do kręcenia video w jakości minimum FULL HD?

To musi być sprzęt dla laika, kilkanaście zdjęć ze spotkań firmowych + video z tego zdarzenia (wszystko w pomieszczeniu).

Uprzedzając pytania - nie można tego zrobić telefonem, bo potrzebna jest fakturka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Budżet - nie mam zielonego pojęcia ile taki aparacik może kosztować, ale jakbym się zmieścił do 1500zł to byłoby miło :)
#filmowanie #zdjecia #video #nagrywanie
  • 10
@Zoltafik: Jeśli przyzwoite zdjęcia i świetne video (4k wraz z wieloma interfejsowymi wspomagaczami nagrywania), to polecam Lumixa GX85. Jeśli zaś świetne zdjęcia i w miarę przyzwoite video, to mogę zarekomendować Nikona d3200/d3300 (tego akurat mam do sprzedania, jak coś :P) Jednak w tym budżecie wybór jest spory, mogą Ci podpasować różne inne modele. Gdy szukałem aparatu do jednego i drugiego, z naciskiem na filmy, to najpierw kupiłem D3300, a potem GX85,
@Peterov: @Zoltafik: +1 do G7, przy czym GX85 ma stabilizację matrycy, co może się przydać, gdy będziesz nagrywał/focił z ręki. Cenowo są w miarę podobne, G7 bywa czasami kapkę droższy. Różnice w jakości obrazu są minimalne. GX85 nie ma też filtra górnoprzepustowego, przez co zdjęcia są delikatnie ostrzejsze (chociaż różnica i tak będzie widoczna dopiero przy sensowniejszym obiektywie), za to kraciaste i pasiaste koszule mogą generować nieprzyjemne artefakty. Poczytaj o
@Zoltafik: https://havecamerawilltravel.com/photographer/memory-card-recommendations-nikon-d3300/ tutaj masz niezłe rekomendacje - ja sobie kupiłem Kingstona SDXC class 10 do 4k, ale z tego co pisze autor, do 1080p i samych zdjęć wystarczy class 6, czyli w praktyce - w sumie jakakolwiek będzie spoko. A pojemność wiadomo - jak największa :D Takie 32 giga raczej Ci spokojnie wystarczy, ja swoich 64 chyba nigdy nawet nie zapełniłem, chociaż nie nagrywam długich sekwencji. Właśnie, zapomniałem wspomnieć - Nikon