Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
hej mirki chcialbym kupic jakis porzadniejszy rower #mtb #rower ale wybor przyprawia o bol glowy szczegolnie ze nie znam sie i nie mam sprecyzowanych preferencji ma temat podzespolow... chcialbym zeby jechal pod gore i z gory po gorskich szlakach glownie.
Patrzylem na rowery yt 29cali wygladaja fajnie jakie jeszcze sztuki konkretnie mozecie polecic?
Czy sugerujecie douczyc sie o poszczegolnych komponentach czy ta woedza przyjdzie z czasem?
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rescogitans: najlepiej żeby miał powietrzny amortyzator, sztywne osie kół, i suport z zewnętrznymi łożyskami ew. pressfit (byle by nie na kwadrat), hydrauliczne hamulce
Koła 27'5 też będą spoko. Co do douczenia się, to
poszukaj jakiś filmików tematycznych i współczesnych rowerach mtb, jest trochę chyba tego. Jakieś podstawy pewnie dzięki nim poznasz, a reszta przyjdzie z czasem
  • Odpowiedz
@rescogitans: W yt mieli duży problem z pękającymi Caprami, ale to chyba głównie w karbonach. Ogólnie wystrzegałbym się komponentów z serii Sram SX czy E13. Pytanie ile chcesz wydać, ale jakiś 29er z zawieszeniem które można blokować to sztos opcja.
  • Odpowiedz
@rescogitans: No pewnie, tylko z dostępnością jest trochę ciężko. Na pewno jakieś canyony/yt czy commencale cenowo lepiej wyjdą niż spece i santa cruz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rescogitans: Niecały rok temu miałem podobny dylemat, ale ciut skromniejszy budżet i wybierałem między YT Jeffsym i Canyonem Neuronem. Ze względu na dostępność wziąłem neurona 7.0 (teraz pewnie brałbym Spectrala). Przekonały mnie do tego też opinie, że to rower dobrze radzący sobie z podjazdami i lekko wpadający w XC, a chciałem czegoś mniej 'grawitacyjnego'.
  • Odpowiedz