Wpis z mikrobloga

@bet730: Fifie bardziej brakuje większej ilości lig bo aktualnie mistrz polski jeśli dobrze pamiętam zaczyna od IV rundy el. LM więc trochę mało realistyczne.

@kinol_exe Szanuję czyiś wybór, ale ja wolę grać mecze niż oglądać symulację.
@marcelus: No właśnie, myków. Nie wiem jakie to myki, ale ja 8 sezonów męczyłem się, że Romą LM wygrać. Problemem była przepaść finansowa do angielskich klubów. Nie mówiąc już o Polsce. Ale po 15 latach udało mi się wejść Polską drużyną do LM przez eliminacje, gdzie inna drużyna grała od razu w LM.
@saviola7: @CzaryMarek: myki nie w sensie oszukiwanie tylko ręczne wyszukiwanie wonderkidów i dobrych dealów. Np. ściąganie tuzinami graczy bez kotraktu, jak się ściągnie 50-60 to zawsze 2-3 znajdzie się fajnych. Ściąganie młodych graczy, którzy zaczynają grać w reprezentacjach itd. Przeszukiwanie drużyn młodzieżowych, które w każdym sezonie produkują wonderkidy (Colo Colo, Crvena itd.). Generalnie jak masz do wydania ok. 10 mln to jesteś w stanie ściągać z np. Ameryki Płd. młodych
@marcelus: Nie pamiętam już jak to wyglądało w FM 16/17 i tych wcześniejszych, ale w tych nowszych to sam wyjazd skauta do takiej Brazylii trwa w cholerę, jak nie ma wiedzy nt. danego kraju to dawanie raportów i polecanie piłkarzy trwa w nieskończoność.

W Europie Środkowej ciężko o dobre talenty, a naprawdę dobre talenty (z Brazylii są w cholerę drogie). Ściąganie 50 piłkarzy bez kontraktu, to blokowanie budżetu, zawodnicy bez kontraktów
Szanuję czyiś wybór, ale ja wolę grać mecze niż oglądać symulację.


@sihil: Szanuję to, że wolisz być w centrum akcji zamiast być biernym obserwatorem, jednak FIFA i jej gameplay ma więcej wspólnego z sensible soccer niż z prawdziwą piłką nożną, jeżeli zależy Ci na realistycznej grze to po tym gdybyś spróbował raz zagrać w zmodowanego PES 2020 prawdopodobnie na widok FIFY brałoby Cię później na wymioty.
@CzaryMarek: ale to ok. 100 Youth Ratingu to przyzwoity wynik. Nie będzie przecież wonderkidów z tych krajów tylu co z takiej Brazylii czy innej Argentyny, ale będą się pojawiać i będą znacznie tańsi. Szczególnie że na tych terenach są mniejsze kluby z bardzo dobrymi akademiami.
@Deamoon: Jak pograsz dłużej polskimi klubami to dojdziesz do wniosku, że nawet z wymaksowaną akademią, siatką scoutingową młodzieży i wszystkimi innymi rzeczami, dostajesz kupska z akademii i generalnie to lepiej olać szkolenie młodych jak nie prowadzisz klubu z Brazylii czy zachodniej Europy, bo sprowadzanie młodych afrykańczyków da ci więcej niż liczenie na akademię.
@CzaryMarek: no właśnie w ostatnich FMach jest znacznie więcej newgenów mających spory potencjał. Jak na starcie masz pewnie z 5 zawodników mających PA powyżej 190, to po tych 10 latach jest takich już pewnie z 15. I także zwiększone są ilości zawodników mających to PA na poziomie 150, który jest wystarczający na zawodnika do topowego zespołu. Szczególnie jeżeli sam go prowadzisz od 16-18 roku życia, szkolisz potrzebne atrybuty, dajesz dobrego mentora
@Deamoon: No właśnie o to chodzi, że nie ma tych po 150 PA, najlepszy jakiego miałem z Polski w ogóle to był okolice 155 i to był jeden jedyny wyjątek, tak to z Polski ogółem jakieś dno dna są, po 130 max.
@CzaryMarek: ale to jest wystarczające żeby awansować do Ligi Mistrzów co sezon i zajmować chociaż to 3 miejsce w grupie. A gdy to się uda z 2-3 razy to masz taki budżet że spokojnie możesz sobie scoutować tereny gdzie tanich wonderkidów jest znacznie więcej, Kolumbię, Iran czy też WKS.
@Deamoon: Jak masz cały skład takich 130-150 to tak awansujesz i zajmiesz może 3. miejsce w grupie, ale samo dojście do tego żeby takich mieć to X sezonów.
Potem scoutowanie tych wonderkidów to kolejne X sezonów, ci najlepsi i tak nie przyjdą do ciebie. Do tego żeby nawet jakiś 180 PA się rozwinął to musisz mieć super bazę treningową i grać w prestiżowej lidze, bo każda liga ma granicę powyżej której