Wpis z mikrobloga

#ruchdrogowy #bekazpodludzi #rolnictwo #gownowpis

Jak zawsze w lato na drogach pełno ciągników i kombajnów i jak zawsze wojna Piotrusia Rolnika i Piotrusia Mieszczucha xD Oczywiście jeden drugiego #!$%@? i każdy z nich ma rację.

To że kierowcy jak buce trąbią, wyprzedzają na 3 i atakują to fakt, brak poszanowania dla innych uczestników ruchu. #!$%@? kogoś bo jedziesz na maksymalnych obrotach xD A potem się #!$%@? z przeciwnym pasem bo nie mogą stu metrów 50/h jechać xD

No ale sam jednak byłem wielokrotnie przyprawiony o minizawal jak na zakręcie poza terenem zabudowanym ledwo zmieściłem się między drzewem a nie schowanym headerem bo rolnik ma tyle roboty że nie zdąży schować i najwyżej się na nim #!$%@? osobówka z 90km/h na liczniku. Jemu #!$%@? się stanie, osobówka będzie miała ofiar śmiertelnych max 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc jaki to problem przecież czas jest ważniejszy niż życie randoma z passata xD

I oczywiście jedna i druga strona uważa tych drugich za śliniących się przy myśleniu brainletow, okraszając ich kilkukrotnie na przełomie lipca i sierpnia wysrywami na fejsie i innych portalach.

Kocham te wojenki w których nie ma miejsca na refleksję jak może czuć się ten drugi ( ͡° ͜ʖ ͡°) w komentarzach wrzucam screeny jak plują na siebie pod postem
shm12 - #ruchdrogowy #bekazpodludzi #rolnictwo #gownowpis 

Jak zawsze w lato na dr...

źródło: comment_1626940831gPBxSu7LRUyydsFCpBXtKd.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@shm12: Częścią problemu jest to, że praktycznie żaden kierujący ciągnikiem nie zna/nie stosuje się to tego przepisu.

Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania.


O jeździe w nocy bez świateł na przyczepie (czy co tam jest ciągnięte) też warto wspomnieć.
  • Odpowiedz
@shm12: Generalnie, prawie wszyscy na drodze ignorują przepisy. Kierowcy osobówek, ciężarówek, rolnicy, rowerzyści, piesi. Policja niestety koncentruje się w 99% na prędkości, i bardzo sporadycznie egzekwuje inne przepisy. Akcje łapania za wyprzedzanie na przejściu (które moim zdaniem jest najgorszym wykroczeniem) zdarzają się raz na ruski rok, a o tym, żeby ktoś dostał mandat za wymuszenie pierwszeństwa gdzie nie doszło do kolizji, to w życiu nie słyszałem.

Raporty z wypadków też są
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: raz byłem świadkiem jak kobieta dała susa na szczupaka pod moją maskę bo debil z lewego pasa musiał grzomocic swoim mondeo i miał w dupie że jest pieszy na pasach. Ogółem sporo kierowców w miastach wojewódzkich #!$%@? po 120 lewym pasem mimo że może max 70, to jest normą na polskich drogach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
najgorzej jak debil nie zlozy tego elementu co kosi w kombajnie.


@JoMaHaa: podpowiem tylko że nie składają "tego elementu" zwanego hederem, rolnicy majacy stare kombajny. W nowych składaja bo z hedrem by sie nie zmiescił nigdzie.

I teraz bonus, składając heder nawet w starym kombajnie i tak go nie miniesz jesli nie zjedzie. Ma szerokość 3,5 metra, z hederem 4,20. Nie ma szans żebyś go wyprzedził nawet jak ma złożony.
  • Odpowiedz