Wpis z mikrobloga

W Łapalicach znajduje się niedokończony zamek, którego monumentalna budowla, choć w stanie surowym, od lat przyciąga tłumy turystów. Jest już tak popularny, że turyści odwiedzający go pomimo zakazu wejścia, mogą przed jego bramą zaopatrzyć się na straganie w watę cukrową i schłodzone napoje. Wszyscy dziwią się, oglądając zdjęcia i filmy zamku, jaki powstaje w Puszczy Noteckiej, a mało kto wie, że już w latach 80' ktoś wpadł na podobny pomysł. Pierwotnie miał to być po prostu dom jednorodzinny z pracownią rzeźbiarską o powierzchni 170 m kw. Jednak fantazja inwestora trochę poniosła i budowla rozrosła się do rozmiarów prawdziwego zamku o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m kw.
Link do znaleziska Tutaj

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
Mój Fanpage / Instagram
#polska #historia #podroze #ciekawostki #fotografia
nightmeen - W Łapalicach znajduje się niedokończony zamek, którego monumentalna budow...

źródło: comment_1626795051VS63jx0HorX1zu0bhPc1mw.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nightmeen: polecam, stałem gdzie ta Pani i wychyliłem się do przodu nad krawędź. Jak ktoś ma słabe nerwy to spodnie do zmiany. Ogólnie schody na wieże wysokie, spiralne, wszędzie brak zabezpieczeń, budowla naprawdę wysoka, a z tyłu teren opada, co jeszcze potęguje efekt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nightmeen: obecnie jest plan najpierw legalizacji, a później dokończenia przedmiotowej inwestycji, problem w tym że pierwszy etap może się ciągnąć latami, a właściciel ma już swoje lata
  • Odpowiedz
@nightmeen: Podobno budowniczym tego przybytku był/ jest dosyć bogaty stolarz z Gdańska. Po powodzi w latach 90tych gdy cała jego fabryka została zalana, musiał zrezygnować z kontynuacji budowy zamku, by odbudować swój zakład….
  • Odpowiedz
@nightmeen: Ogólnie jak mega przejazdem by ktoś był to polecam, a tak to trzymać się z daleka bo kaszuby za zatrzymanie auta w każdym możliwym miejscu będą żądać pieniędzy. Nawet na parkingu leśnym, no i chyba żyją tylko z parkingów bo wszędzie ich pełno za 15zł za wjazd ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz