Wpis z mikrobloga

No i macie mnie, zesralem się

przez fanaberie najbogatszych ludzi na świecie postęp technologiczny dokonuje się szybciej, nienawidzę bezosa za jego niehumanitarne praktyki i wyzyskiwanie drobnych przedsiębiorców ale jak ma marnować pieniądze na kolejne wille to lepiej żeby się przyłożył do rozwoju eksloracji kosmosu.

A teraz fakty

Elon musk zredukował koszt wysłania rakiety do prawie 1/3 jej normalnych kosztów (falcon 9- 60 mln USD vs SP USA - 150mln USD) w ciągu 15 lat!

Przeciętny Europejczyk produkuje od 5-8 ton co2 - nie tylko oddychaniem się do tego przyczyniamy

10 członków młodej lewicy truje tak samo jak jedna rakieta bezosa

Czarzasty stosuje stalinowskie metody pozbywania się przeciwników partyjnych bo śni o byciu nowym gierkiem

Normalna lewica walczy z pisem i nierównościami społecznymi a młoda lewica walczy z libkami bardziej niż z autorytaryzmem pisu

można być lewakiem i wiedzieć jak wyścig kosmiczny przyczynia się do rozwoju społeczeństwa i poziomu życia

#neuropa #bekazlibka #bekazlewactwa #lewica
Pobierz KolankoD - No i macie mnie, zesralem się 

przez fanaberie najbogatszych ludzi na świ...
źródło: comment_1626785730CvBG6B39gqBY78cKsULxTG.jpg
  • 21
@KolankoD: Generalnie to aby ktoś mógł zainwestować duże pieniądze w jakiekolwiek badania, to najpierw ktoś musi te duże pieniądze mieć. Gdybyśmy mieli majątek rozdzielony idealnie równo na cały świat, to wyszło by na to, że nikt nie byłby w stanie zrobić niczego
No fajnie, ale jak lot turystyczny i 4 minutowy pobyt w kosmosie (afaik) w tym pomaga?


@yeron: Jak rozwinie się komercyjny rynek lotów w kosmos, to nagle znajdzie się tam sporo pieniążków. Sporo pieniążków to sporo możliwości. Zobacz jakie budżety dostawała NASA od rządu swojego. Ciekawe co moglibyśmy wiedzieć, gdyby ten budżet był 10 albo np 100 razy większy.
To nas, ludzi, charakteryzuje. Zawsze chcemy więcej, bardziej. Nigdy nie mamy dość,
@Kacpronus: młoda lewica odpierdziela tu jakiś szajs w tym tweecie, ale generalnie wodór nie jest "czystym" paliwem. Generalnie jest kilka klas pod względem ekologiczności jego produkcji, przy czym te najbardziej neutralne klimatycznie(zielony wodór - elektroliza wody zasilana energią ze źródeł odnawialnych) są najdroższe.
95% światowej produkcji wodoru pochodzi z kopalin(tzw. szary wodór)
Jak konkretnie wyścig kosmiczny najbogatszych ludzi na świecie przyczynia się do poprawy mojego poziomu życia? Czyjegokolwiek poziomu życia?


@czaroczarodziej: Tak samo jak wyścig państw w kosmos przyczynia się do poprawy poziomu życia. Bez technologii kosmicznych nie miałbyś gps, internetu, bezpiecznych i wytrzymałych materiałów.
@czaroczarodziej: Bardzo duża część przełomów w technologii wynika z wyścigu zbrojeń i/lub wyścigu na księżyc/w kosmos. Także #!$%@? nie, to nie są fanaberie, to są szeroko zakrojone badania które później owocują skokami technologicznymi odmieniającymi nasze życia, z reguły na lepsze. Tylko trzeba krytycznie, logicznie i zdecydowanie samodzielnie myśleć, aby to dostrzec.
https://www.telegraph.co.uk/films/hidden-figures/technology-from-the-space-race/
https://theconversation.com/5-moon-landing-innovations-that-changed-life-on-earth-102700
https://www.techradar.com/news/world-of-tech/10-tech-breakthroughs-to-thank-the-space-race-for-617847
@czaroczarodziej: bo ja wiem ? Duża część technologii, która teraz uzywasz zawdzięczasz wojsku i wyścigowi kosmicznemu.
Poza tym tylko tani sposób wyniesienia dużych ładunków na orbitę, a potem poza nią pozwoli nam zbudować kolonie i skolonizować nowe światy i nie być uzależnionym od jednej planetki która niedługo dzięki nam samym może stać się niezdatna do zamieszkania na dużych obszarach.
A bez małych kroczków i hajsu bezosa będzie trochę trudniej.( ͡°