Wpis z mikrobloga

@Grzesiek_astronaut:

"CO2 emissions from the airline industry were only 2.4% of global CO2 emissions!!! So that means in 2018, the global CO2 output of rockets was only 0.0000059% of all CO2 emissions."

https://everydayastronaut.com/rocket-pollution/

Ja pamiętałem to info z tego, nie wiem czy są jakieś nowsze i bardziej naukowe dane. Wiadomo, porównując ilość startów z 2018 z tym, co w 2020 i 2021 wystrzeliło SpaceX, to definitywnie udział ten już poszedł w
@fxarts: Ktoś wyliczył, że tylko oddychając:

Assuming body mass to be 70 kg, lifetime CO2 emission is 71.4*70/1000= 5 tons per human.

Czyli rakieta wyemituje tyle co średnio 15 osób w ciągu przeciętnego życia. A więc miliard ludzi wyemituje w ciągu życia tylko przez oddychanie średnio tyle CO2 ile 66 milionów startów tej rakiety. A gdzie produkcja, spalanie w komunikacji, ogrzewaniu, gotowaniu itd.
Miliard ludzi nie wyemituje takiej ilości dwutlenka węgla przez całe swoje życie...


@fxarts: Średnio człowiek wydycha ok. 1kg CO2 dziennie. Czyli miliard ludzi rocznie wydycha średnio 365 kiloton CO2. W 2019 szacowało się, że średnia długość życia czlowieka (dla całego świata) to 73.4 lat. W efekcie daje nam to, że miliard statystycznych osób przez całe swoje życie wydycha jakieś 26.791 megatony CO2 - co jest liczbą 357213 większą niż