Wpis z mikrobloga

Czesc miraski.
Taka sprawa, mam wolne 8k na skrzynke pc, przeznaczenie:
Glownie obrobka video, ale i od czasu do czasu fajnie by bylo odpalic sobie jakas ladna graficznie gre. Ale jak wspomnialem najbardziej pod obrobke video w raw.
Moze ktos by mogl cos fajnego zlozyc?
I szukam jakiegos polecenia jezeli chodzi o w miare dobry monitor do 3,5k.
Bede przeogromnie wdzieczny.
Pozdrawiam
#pcmasterrace #komputery #sprzetkomputerowy #skladamkomputer #rtx
Pobierz PatrykPhoenix - Czesc miraski.
Taka sprawa, mam wolne 8k na skrzynke pc, przeznaczen...
źródło: comment_1626721201OOoHdmTbqJ9pPaphaB9LxR.jpg
  • 11
@PatrykPhoenix: z monitorami to najpierw musisz odpowiedź sobie na pytanie, do czego ten monitor. Ja np. lubię monitory do gier z matrycą TN z dużą częstotliwością odświeżania 240hz i szybkim czasem reakcji. Tutaj kolory schodzą na drugi plan, ładniejsze kolory przy innym typie matrycy można uzyskać łatwiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PatrykPhoenix: Coś jak wyżej, tylko ramu dorzuć na 32gb. Z monitorów popatrz na 34" ze względu na przestrzeń roboczą, może samsung odyssey. Nie wiem jak tam z reprodukcją kolorów ale powinno być przyzwoicie.
@PatrykPhoenix: i7-11700F + RTX 3070 + 16GB/32GB DDR4 + płyta główna bez większego znaczenia raczej, aby się socket zgadzał + zasilacz tak z +650W z certyfikatem Gold+. Do tego dysk i obudowa wg uznania.
Z budżetowych monitorów to możesz poszukać MSI Optix MAG274QRF-QD lub Acer Predator XB273U GXBMIIPRUZX

Oba mają 100% Adobe RGB i około 99,6% SRGB. Poczytaj recki na rtings.com.

Niezależnie jednak od tego co kupisz to poza Eizo musisz skalibrować te monitorki.
@PatrykPhoenix: Oto mój proponowany setup dla ciebie
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED 12GB GDDR6
Procesor Intel Core i7-11700KF, 3.6GHz, 16 MB,
Płyta główna Gigabyte Z590 GAMING X
Pamięć GoodRam IRDM PRO, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18
Zasilacz Gigabyte P850GM 850W (GP-P850GM)
Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG
Dysk SSD Lexar NM620 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (LNM620X001T-RNNNG)
Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 280 (ACFRE00066A)