Wpis z mikrobloga

#flagiswiatamirko
Opis przebiegu gry, linki, oraz lista zmian w II edycji:

1. Brak niechcianych wołań - To jednocześnie najmniej ważna względem gry, ale najważniejsza względem mojego sumienia zmiana. Od teraz korzystać będę tylko i wyłącznie z jednej bazy plusujących dostępnej TUTAJ - jeżeli chcesz być wołany/a, koniecznie daj plusa. Jeżeli chcesz widzieć posty dotyczące gry w zakładce "mój wykop", obserwuj tag, a jeżeli z jakiegoś powodu wszystko to ci się nie podoba, daj go na czarną listę.

2. Większa konkurencja! - W grze wystąpi tym razem 210 flag, co oznacza że jest ich o 18 więcej niż poprzednim razem. Do nowych uczestników należą 3 flagi które zostały odsunięte z poprzedniej edycji, a także 15 flag państw nieuznawanych.


3. Dłuższa zabawa - Poprzednia gra opierała się o 127 ankiet, tym razem liczba ta wyniesie 214. Cała gra będzie podzielona na 9 etapów, z czego etap trzeci będzie poświęcony repasażom, a etap szósty - eliminacji w grupach. Tabela rozgrywki (którą postaram się aktualizować zgodnie ze stanem gry) znajduje się POD TYM LINKIEM

4. Optymalizacja
4.1 - Aby uniknąć sytuacji w którym faworyt jest znany od początku z racji swojej prostej (względem innych) drogę do dalszych etapów gry, pojedynki w każdym etapie będą losowane na nowo. Oznacza to, że zwycięzca ankiety numer 1 oraz ankiety numer 2 prawdopodobnie nie zawalczą już razem w pierwszej (71) ankiecie drugiego etapu, a ich drogi rozejdą się i staną naprzeciw kompletnie innym flagom.
4.2 - Etap repasaży przyniesie ze sobą 29 ankiet które wyłonią 29 spośród 58 flag które przegrały marginesem głosów w pierwszym i drugim etapie rozgrywek. Runda ta została wprowadzona celem uniknięcia sytuacji z I edycji, w której dziesiątki flag odpadały marginesami głosów, czasami w tak dziwnych okolicznościach, że po zakończeniu głosowania dostawały jeszcze punkty od 'spóźnionych' Wykopowiczów i okazywało się, że przy dłuższym czasie przed podaniem wyników mogłyby wygrać. 58 flag które zmierzy się w repasażach będzie wybierane na podstawie tego jak niewiele brakowało im do wygrania nad swoim oponentem, ale także w oparciu o power-ranking z I edycji. Oznacza to, że flagi które zaszły bardzo daleko w pierwszym konkursie, w przypadku wczesnego odpadnięcia (w ciągu dwóch pierwszych etapów) mają większe szanse by pojawić się w repasażach niż flagi które odpadły równie wcześnie podczas I edycji konkursu.
4.3 - Szósty etap gry to faza grupowa z podziałem na 4 grupy po 4 flagi w każdej (16 łącznie). W każdej z grup flagi zawalczą ze sobą po jednym razie by wyłonić po 2 zwycięskie flagi na grupę. Łącznie 6 ankiet na grupę, więc 24 ogólnie, które pozwolą wykazać po dwie lepsze od pozostałych flagi na grupę. W przypadku istotnych remisów rozgrywane będą dogrywki.

5. Czas gry - Grę zaczynamy już 20.07.2021 i potrwa ona względnie długo. Ilość ankiet na dzień będzie losowa, ale będę starał się aby było ich tak jak przedtem - trzy lub cztery dziennie we wczesnych etapach, dwie w późnych, i po jednej dziennie na sam koniec. Wyniki ankiet będą zatwierdzane po upływie dwóch nocy od dodania, w późnych godzinach nocnych, oraz potwierdzane zrzutem ekranu wrzuconym w komentarze w momencie zaklepywania wyniku.

6. Głos ostateczny należy do mnie - W przypadku w którym flagi po upływie czasu dostępnego na głosowanie utrzymują stosunek głosów 1:1 oddaję swój własny głos na jedną z nich i zamykam ankietę. Z racji na repasaże (patrz pkt. 4.2) nastąpienie takiej sytuacji we wczesnych etapach gry nie oznacza odpadnięcia dla flagi która przegra takie głosowanie, a w późniejszych etapach - sugerując się pierwszą edycją konkursu - takie sytuacje nie występują z racji na dużo większą liczbę głosujących.
XkemotX - #flagiswiatamirko
Opis przebiegu gry, linki, oraz lista zmian w II edycji:...

źródło: comment_1626646604zaLfSTy5Pm4SJeZkkeKXVT.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MojWlasciciel: Dziękuję ( ) Jesteś drugi na liście więc to normalne, bardziej zastanawia mnie czy powiadomienie dostają osoby z końca, jak np. elune czy mroczny_zolw - kiedyś Mikroblog miał limit wołania do 20 osób, ale nie wiem jak wygląda to aktualnie. Wygląda jakbym faktycznie ich oznaczył, ale czy tak jest - musiałbym spytać.
  • Odpowiedz