Wpis z mikrobloga

#tatry #zakopane #biwakowanie #bushcraft
Biwakował ktoś pod Tatrami? Oczywiście nie łamiąc regulaminu TPN - poza granicami parku. Na mapach widzę kilka zalesionych potencjalnych miejsc do rozbicia namiotu, albo tarpa z hamakiem. Problem w tym że na mapie Lasów Państwowych widać w okolicy parku tylko jeden mały oddział należacy do nich(1km na północ od Gronika o pow. ledwie kilku hektarów). Nie wiem pod co podlegają pozostałe potencjalne obszary.
Idąc od zachodu na wschód:
1. Od granicy ze Słowacją do Czarnego Dunajca i nawet trochę dalej jest wiele km kwadratowych polan i lasów.
2. Przy Kirach w okolicy Polany Rogoźniczańskiej, albo za urzędem gminy Kościelisko.
3. Las Białego (chociaż tu trochę martwię się o bliskość Zakopanego i wypasu owiec)
4. Las między Chłabówką, a Toporową Cyrhlą.
5. Okolice Głodówki.

Wiem, że są tacy co nocują na dziko na terenie TPN, ale ja nie chcę łamać regulaminu parku. No i pobudka przez strażnika z mandacikiem, albo co gorsza niedźwiedzia jeśli się dobrze nie zaszyję też prawdopodobna. Właściwie chcę się tylko przespać. Palenie ognisk, survival mnie nie interesują, chcę tylko w spokoju przespać kilka godzin i zawinąć się.

Jeśli macie jakąś wiedzę, doświadczenia proszę o info tu, albo na pw :)
  • 3
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: W takim razie sprawdzę sam wszystkie po kolei ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie jest zimno i można użyć hamaka to nawet płaskiego terenu nie trzeba szukać, nie mam możliwości tylko sprawdzenia komu podlega teren, jeśli nie do LP ani TPN.
  • Odpowiedz