Wpis z mikrobloga

Mireczki klient wrzucił mi reklamację na kupiony sprzęt na aukcji #allegro

Sprzęt sprawny, sprawdzony przed wysyłką, paczka mega zabezpieczona a ten wypsioczył że nie działa że popsute itp. Dostałem maila z reklamacją od allegro. Odpisałem co wiedziałem, dodałem jakieś tam rady co może być "nie tak" ale ze sprzętem wszystko powinno być fpytę.
Tak czy siak byłem już gotowy na przyjęcie tej reklamacji, bo jak poczytałem regulaminy allegro to wychodzi na to, że jako prywatnie sprzedający rzecz używaną, nawet jak nie udzielasz żadnej gwarancji to nie masz prawa odmówić przyjęcia reklamacji od kupującego - nie bo nie ¯\_(ツ)_/¯.

Teraz się logowałem na konto i szukam tej reklamacji - a tu no nie idzie nigdzie tego znaleźć (ʘʘ) a maile pokasowałem. No nie mam dostępu do treści reklamacji ani do tego co tam odpisałem. Gdzie to jest w ogóle? Bo chyba nie rozpłynęło się ot tak.

Swoją drogą to sprzedawanie czegoś droższego niż 100zł "prywatnie" trochę staje się tam takie nieco ryzykowne. Bo tak:
- wysyłasz sprzęt sprawny, dobry w 100%
- kolo odbiera, coś mu się uwidzi albo co gorsza (jak jest pato) to zepsuje i cyk - zgłosi reklamację
- nie masz prawa odmówić reklamacji choćby skały srały i musisz jeszcze bulić za zwrot
- jak ci taki kolo odeśle sprzęt w gówno-paczce bez żadnego zabezpieczenia albo ewidentnie uszkodzony to jesteś w dupie

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 4
- nie masz prawa odmówić reklamacji choćby skały srały i musisz jeszcze bulić za zwrot


@Wasz_Pan: nie możesz odmówić reklamacji, ale możesz ją odrzucić

- jak ci taki kolo odeśle sprzęt w gówno-paczce bez żadnego zabezpieczenia albo ewidentnie uszkodzony to jesteś w dupie


@Wasz_Pan: nie :P

Teraz się logowałem na konto i szukam tej reklamacji - a tu no nie idzie nigdzie tego znaleźć (ʘʘ) a
@Wasz_Pan: j.w. allegro mówi że musisz przyjąć reklamacje ale to oznacza, że musisz ją przyjąć i rozpatrzeć - albo uznac albo odrzucić
Nie możesz odmówić klientowi złożenia reklamacji ale nie masz obowiązku jej uznawania