Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Stoję właśnie przed ważnym momentem w swoim życiu, nie wiem czy wybrać studia czy pracę, jestem w młodym wieku, skończyłem właśnie liceum i chciałbym jako jedyny z mojej rodziny zyskać wyższe wykształcenie która otworzy mi drzwi na to co chciałbym robić, rekrutację przeszedłem ale nadal się waham, a waham się tylko dlatego że nie mam w swojej rodzinie żadnego wsparcia, każdy wytyka mnie palcem że idę na studia (nie pytajcie mnie, moja cała rodzina jest specyficzna i gardzą tak zwanymi "inżynierami-magistrami" wyzywając ich od najgorszych, każdy w mojej rodzinie szydzi nimi a sami albo nie ukończyli szkoły albo ukończyli tylko zawodówkę z dodatkiem alkoholizmu w rodzinie, jedyne czego chcę od odciąć się od nich, od razu mi powiedzieli że nie mam od nich żadnego wsparcia, ani wśród rodziców ani dziadków, dlatego myślę czy łatwiej nie będzie mi w życiu, jakbym od razu wyjechał zarabiać ale zagranicą, ponieważ boję się że zaczynając studia dzienne, nie będę w stanie opłacić sobie wyżywienia i akademika a nawet jeśli to boję się że pracując po wykładach nie będę miał wystarczająco czasu aby się uczyć bo kierunek który wybrałem są dosyć wymagający
To już by było na tyle z mojej sytuacji, proszę tylko o poradę bardziej doświadczonych życiowo mirków i mirabelek co do mojej sytuacji
#zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f3c2b1072fc8000a3ae545
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania idź na studia inżynierskie stacjonarne. Na spokojnie na 3-4 roku znajdź sobie pracę w zawodzie. Win-win i będziesz studentem i znajdziesz pracę w zawodzie. Tylko serio przyłóż się do nauki, ale nie tej na studiach tylko popatrz po ofertach pracy, która Cię interesuje i sprawdź czego oczekują :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: koniecznie na studia (dobre studia) i dla samego faktu zrobienia na przekór zacofanej rodzince.
Zainteresuj się też stypendium socjalnym. Info pewnie będzie na stronie wydziału i póżniej normalnie dzwoń z pytaniami do dziekanatu
  • Odpowiedz
OP: Na wstępie chciałbym podziękować wam za słowa wsparcia

@foneswein zainteresowałem się możliwością stypendium, lecz niestety z tego co się zorientowałem po przeczytaniu wymagań aby go dostać, nie załapuje się do tego aby go dostać, chociaż postaram się spytać osoby które się tym zajmują czy po prostu czegoś źle nie zrozumiałem

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Masz jakieś oszczędności? Jeśli masz kilka tysię y albo możliwość spieniężenia czegoś to już masz dobry start na studia (opłacenie kaucji za pokòj/akademik). Wynajmij tani pokòj a najlepiej akademik jak masz mało siana. Zorientuj się jak wyglądał plan zajęć na twoim kierunku rok temu (poszukaj harmonogramu na stronie wydzialu albo podpytaj na grupce twojego uniwersytetu lub wyślij maila do dziekanatu). Będziesz miał rozeznanie czy masz
  • Odpowiedz
AnalogowaEskimoska: Zależy od zamożności Twojej rodziny, jesli masz na nich rzeczywiście #!$%@? i chcesz się odciąć, a hajs mają (co nie jest niestety równoznaczne z tym że jeśli nie mają, to łapiesz się na stypendium, bo te progi są głodowe), to możesz ich pozwać o alimenty. Dopóki się uczysz, przysługują ci do 26rż.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz