Wpis z mikrobloga

@mjnck nie ma lepszej opcji. Wszędzie indziej wychodzi drożej. Chyba że będziesz się tłukł przez Słowację, Węgry, Serbię, Bośnię bez autostrad
  • Odpowiedz
@mjnck kiedyś liczyłem i winieta na Słowację i Węgry wychodzi drożej niż Czechy, Austrię i Węgry, przy założeniu 14 dniowego wyjazdu
  • Odpowiedz
@mjnck: Czechy, Słowacja, Węgry. Nie jest źle ale upewnij się że zatankowałes przed Węgrami jak jedziesz nocą bo to duży kraj a stacji mało i pozamykane.

Droga przez Słowenię jest spoko ale cena za ten krótki odcinek Słoweni to dramat
  • Odpowiedz
@nerana112: Cena za samolot może być wcale nie dużo mniejsza niż za paliwo, #bojowkalpg i jedziemy w 4 osoby
No i jak @5mek wspomniał doliczając koszt wypożyczenia samochodu na miejscu to już wcale się nie kalkuluje. Ja nie jestem typem osoby która będzie tam przesiadywać całe dnie na plaży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mjnck: z zachodniej Polski można rozważyć jazdę przez Monachium i Felbertauerntunnel - jako turystyke. Ale z w-wy to się nie opłaca. Jak jedziesz w okolice Rijeki / Istrię, to jazda przez Słowenię to dobra opcja - omijasz korki/bramki w Chorwacji.
  • Odpowiedz
@5mek: no ale cena winiety na słowenię na 7 dni wychodzi niedużo mniej niż za 30 dni słowacja + węgry...
@PanKracy582: cooo?? Przecież to z 700km więcej do samego Bari jest niż do Chorwacji.
@nerana112: Nie wiem jaki masz samochód ale w mojej 20 letniej klasie premium podróżowanie nie jest jakieś bardzo męczące, ostatnio jechałem 7-8 godzin bez przerw oprócz tankowania, bez jakichkolwiek objawów zmęczenia
  • Odpowiedz
@mjnck A6, nowa chr i nowa CRV.
Podróżowanie spoko ale tak do 300 km w jedną stronę. Czasami jeżdżę na działkę na Wolinie (480 km w jedną stronę) i ledwo żyje pod koniec ( ͡º ͜ʖ͡º)
Widocznie wszystko zależy od upodobania i kondycji newralgicznych miejsc w organizmie. U mnie słabe lędźwie i kolana
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Że ta odpowiedź wcale mi nie pomaga. Wystarczyło napisać np, że muszę odżałować kasę i kupić winietę na Słowenię czy coś...
@nerana112: Łee 300km to się jeździ gruzem w fotelach kubełkowych na tor na kołach :D
@mariecziek: W211
  • Odpowiedz