Wpis z mikrobloga

Chciałbym odejść od kabla i kupić jakieś bezprzewodowe słuchawki. Czy jest coś godnego polecenia do 300 cebulionów? Głównie do słuchania muzyki i oglądania filmów. Z tego co widzę to za ~280zł na Amazon mam Galaxy Buds+ i w kategorii słuchawek dousznych są bardzo często polecane. Z nausznych znalazłem Anker Life Q30 za ~310zl. W większości czasu słuchawki będą wykorzystywane w domu, więc nie wiem czy te douszne mają większy sens? Ewentualnie można zrobić tak, że do ~250zł kupić zwykłe po kablu, a za resztę jakieś air dotsy / qcy t2c i problem rozwiązany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sluchawki #audio #audiofile #audioboners
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@exyvL: ja mam edifier'a ale są odrobinę droższe, model w830 bt. Mnie tam się podobają i dźwięk z nich rownież. Bateria jest cholernie wydajna, używam ich tylko w domu. W zestawie fajne etui i wg mnie dobrze wykonane. Są nauszne, od pchełek można sobie słuch uszkodzić...
W tym budżecie nie miałem nic lepszego.
@CzarnyOwiec: Idąc w tę stronę to ogólnie słuchawki są niebezpieczne dla naszych uszu. Zapomniałem dodać, że widziałem recenzję W820 BT tylko, że one kosztują ~220zł to chyba do tych 300zł idzie znaleźć coś lepszego. A te W830BT są na Amazon w kolorystyce biało-beżowej za ~250zł.
@L3gion: Niby nie ma konkurencji, ale jak tak teraz sobie pomyślę, że spędzam po 6-8h dziennie przy komputerze i miałbym je cały czas w uszach
spędzam po 6-8h dziennie przy komputerze i miałbym je cały czas w uszach to czy będzie to wygodne?


@exyvL: No to nie, nie nie nie. Ja je mam jako dźwięk w ruchu i powiem że tak po może 2H odczuwa się już dyskomfort od zatkanych uszu.
Niby nie ma konkurencji, ale jak tak teraz sobie pomyślę, że spędzam po 6-8h dziennie przy komputerze i miałbym je cały czas w uszach to czy będzie to wygodne?


@exyvL: w takiej sytuacji tylko i wyłącznie słuchawki otwarte.
@L3gion: @ksiak:
Okej czyli skupiamy się jedynie na słuchawkach nausznych. To teraz tak po kablu mam:
AKG K240 Studio lub MK II / ISK 9999 / biedniejszą wersję ISK czyli DNA ST PRO / Audio Technica M30x
oraz bezprzewodowe:
Anker Life Q20 lub 30 / Edifier W820BT lub W830BT / Plantronics BackBeat GO 810

Co wybrać, a co nie i dlaczego.
@exyvL: Wszelkie podróby K240 to takie 90% oryginału. Nie ta sama charakterystyka dźwięku. Ale jak komuś neutralność K240 nie pasi no to ma wybór.

M30x to zupełne przeciwieństwo bo to słuchawki zamknięte. Izolują ale mniejsza scena, o wiele mniejsza. Osobiście nie przepadam za takimi konstrukcjami.

Anker / Edifier / Plantronics... Na 100% grają gorzej niż wszystkie przewodowe w tej klasie. Dużo basu i typowe granie pod V.
@exyvL: A możesz dopłacić? To szukałbym M40x. M30x są raczej neutralne ale 40x... Oj nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli głównie słuchasz takich gatunków no to możesz wypróbować te bezprzewodówki. Dokładnie ci każdego modelu nie opiszę niestety. Wszystkie są zamknięte i stworzone z myślą o podróżowaniu więc... Domyślam się brzmienia ;) Dobry bas nie jest zły ale przy złym strojeniu zwyczajnie wszystko zalewa. Więc w rapie słyszysz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: Taaa tutaj dopłać 30zl tam 50zl, zaraz z M40x zrobią się M50x, ale wtedy to już lepiej dt 770 pro i z nich prosta droga do dt 990 pro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@exyvL: ¯\_(ツ)_/¯ W niskiej półce każda dopłata to wielki przeskok. Jak masz okazję to wypróbowałbym po prostu M30x bo neutralność nie oznacza że tego basu tam nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) AKG K240 miałem i sprzedałem bo tu go szczerze brakowało, zrobić basowe otwarte słuchawy trzeba umieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: No wiesz do tej pory miałem HD681, ale straciły swoją żywotność z dobry rok temu. Aktualnie korzystam ze słuchawek od telefonu jakiś Panasonicow za około 30zl, a w szafce leżą jeszcze philipsy bodajże shp2000. Dźwięk mi w tych hd681 nie przeszkadzał, może dlatego że nigdy nie miałem porządnych słuchawek. Używałem ich bardzo często i długo do grania. Dziennie potrafiłem w nich spędzić nawet do 14h. Nie powiem, czasem uszy już
@exyvL: Do przełknięcia pewnie. W sumie jeśli pasował ci dźwięk HD681 to czemu nie wybrać je ponownie? To właśnie bardziej basowa podróba K240 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: No powiem ci że ogólnie za tą cenę fajne byly, można było się walnąć w nich na łóżko bez obawy że coś się połamie bo nawet nie miało co. Jedynie pamiętam że właśnie te pady dawały troche po uszach po tak długim użytkowaniu, a np w tych shp2000 tam mama gąbkę na padach, ale znów ta konstrukcja skrzypi przy ruszeniu się no i wydaje mi się że jest gorszy dźwięk.
@exyvL: Koss Porta Pro, M30x, wszelkie podróby K240 (pełno ich jest w sumie), K240, Superlux HD330, Aurvana Live!, ATH-AVA400. Z nausznych to tyle chyba. Polecał bym wybrać się do sklepu audio w twojej okolicy aby je przetestować na żywo. Wszystkie grają inaczej.
@L3gion: Ale już mam mętlik w głowie, sam nie wiem. Nie mam gdzie konkretnie tych modeli przetestować więc trochę lipa. Ogólnie to tak wybierałbym między M30X, K240 MK II i te Ankery Q30
w M30X na pewno na plus lepszy bass no i posiadają w miarę wygłuszenie
K240 MK II mają odłączany kabel, do tego welurowe pady w zestawie, ale za to gorszy bass
Q30 ma dobre wygłuszenie, możliwość korzystania po