Wpis z mikrobloga

Siema Mireneusze,

dzisiejsza sytuacja w pociągu. Odjeżdzam ze stacji 0 do stacji 10. Na stacji 2 ogarniam bombe, że nie mam biletu i kupuje na skycashu bilecik ze stacji 0 do stacji 10. Na stacji 3 wsiada zmenelizowany kanar i próbuje wlepić mi mandat za to, że 2 przystanki przejechałem bez biletu, mimo to, że po czasie je opłaciłem.

Mandatu nie przyjąłem i nie podpisałem, niech palą latarnie.

Kanar twierdzi, że widziałem jak wsiadają (co jest nieprawdą) - dlatego kupiłem bilet, ale skoro mi coś takiego zarzucają to nie oni powinni mi to udowodnić? Mają podstawy do wypisania mandatu?

Chj im w dpe i na imię (szanuję kontrolerów biletów, to taki sam podział jak na psów i policjantów), ale pojawia się pytanie - ugram coś odwołaniami?

Za pomoc serdecznie dziękuję misie kochane

#kanary #mandat #komunikacjamiejska #pociagi #skm #trojmiasto
  • 9
próbuje wlepić mi mandat za to


@marcinekgdy: bzdura, nie mogą wystawiać mandatu tylko opłatę dodatkową

Mandatu nie przyjąłem i nie podpisałem, niech palą latarnie.


nie da się nie przyjąć opłaty dodatkowej bo właśnie różnica jest taka że to nie mandat, a nie podpisanie niczego nie zmienia

ugram coś odwołaniami?


i tak i nie, bo masz tam godzinę zakupu, jedynie jeśli tłumaczyłbyś że wsiadałeś na drugiej stacji/przystanku
@Andczej: no tam 6 dyszek mi naliczył, mniej niż mandat, ale zwyczajne wezwanie do zapłaty.

Czyli podtrzymywać narrację, że wsiadłem na stacji nr 2 tylko bilet mam ze stacji 0 kupiony niechcacy?

Świetni prawnicy na wykopie ogólnie
@Andczej: Nie mam papierka, parówczak powiedział, że jak nie chcę podpisać to nie dostanę swojej kopii ;)

Widziałem jedynie wezwanie do zapłaty i serio już mi leży czy to opłata podatkowa, wezwanie do zapłaty, opłata dodatkowa, mandat czy rchanie pasażerów na siano

@CzajkaRuchajka:
Dzięki! To już coś sensownego
strona 30 twierdzi, że mogą się przywalić za brak biletu podczas kontroli, a że kupiłeś później to kij im w oko, mogli wcześniej kontrolować


@CzajkaRuchajka: Na samym regulaminu przewozu

Zakupu biletu za pośrednictwem telefonu komórkowego lub za pośrednictwem platformy internetowej należy dokonać przed wejściem do pociągu, co jest równoznaczne ze skasowaniem biletu kartkowego do kasowników biletowych w formie papierowej.


Dalej na tej 30 stronioe

Podróżny w pociągu obowiązany jest posiadać ważny