Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, prośba o poradę. Może akurat w morzu g...a znajdzie się ktoś kogo warto posłuchać.
Otóż, pracuje na Śląsku w pewnym korpo zajmującym się dużymi budowami. Jestem przed 30stka, hajs około 6k netto. Jestem inżynierem projektu, szefuje zespołowi inżynierów, załatwiam tematy z klientem i podwykonawcami z całego świata. Projekt na którym pracuje jest gigantyczny - wartość w mld euro. I tu jest cały problem - nie ogarniam. W takim sensie, że mega mnie stresuje ostatnio ta robota, zagadnień jest tak dużo i tak skomplikowanych a mi brakuje doświadczenia i chyba umiejętności żeby to ogarnąć. Czuję się jak hamulcowy całego tematu. Do tego mam wyjechać docelowo na budowę na dwa lata co mi w ogóle nie leży.
Stąd rozkminy, gdzie by tu uciec :) nie chce pracować tak, że się budzę rano ze ściśniętym żołądkiem. Myślałem czy by nie zacząć uczyć się jakiejś javki - nawet zacząłem i jako tako kumam. Pytanie, czy takie przekwalifikowanie się jest możliwie i opłacalne? Może jakieś inne rady co zrobić z życiem? Chętnie posłucham głosu ludu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ee993091a69a000ab95b30
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
inżynier projektu w dużym korpo w wielkiej budowlance za 6k? albo bite albo musi cię mocno piec!


@siona:

masz namiar na lepsze hajsy ? mam podobną fuchę tyle że instalacje przemysłowe here:D


@heinz_dundersztyc:

szanuj się, głąb bez matury zarabia więcej XD


@Samol94:

Panowie, tak czesto wygladaja realia finansowe dla inzynierow jesli nie ida w IT. Powszechnie slyszy sie mit ze po polibudzie eldorado zawsze i wszedzie, a realia sa
  • Odpowiedz
@heinz_dundersztyc: Ogolnie dodam ze mit eldorado po politechnice bierze sie z 3 rzeczy:

1. Wszyscy widza ile klepacze kodu zarabiaja i mysla ze inni tez maja tak super
2. Polska B to napedza - rodzina wysyla syna na studia, on wraca, po kilku latach ma te 5, 6, 7k na reke i wszystkim sie wydaje ze to takie gigantyczne pieniadze, a ilosci stresu, nadgodzin, czasem delegacji nie widza
3. Ludziom po
  • Odpowiedz
MiłosnaPrzyjaciółka: Poproś swoich szefów o zmniejszenie obowiązków lub coś luźniejszego.

A co do javki to hehe pakujesz się ze stresującej pracy do jeszcze większego bagna. Trawa wydaje się bardziej zielona tam gdzie nas nie ma. Javka hehe ale ok może za 10 lat coś znajdziesz w legacy :)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz