Wpis z mikrobloga

Hej wykop, pierwszy post. Czy mireczki i mirabelki zajmujace sie cadem ewentualnie jakims projektowaniem 2d-3d moglyby pomóc w wybraniu jakiegos softu do bardzo basicowego domowego użytku? Spawam, mam kilka pomysłów i chciałbym je sobie przetworzyć z luźnej idei w formę graficzną, a przyznaję nie ogarniam tych wszystkich softów. Może byc nawet jakies płatne oprogramowanie, aby tylko w przystępnej cenie bo będę się go i tak uczył, wiec jak się poddam to nie chciałbym utopić kasy w drogą licencję. Dzięki. #cad #spawanie #projektowanie #design
  • 12
  • Odpowiedz
@Kryspiniceman: @Strigiformesman: @Evert:

profesjonalne programy (o których wiem) mające wersje licencji dla hobbystów (oba zdaje się do 100k$ obrotu, ale musiałbyś przeczytać licencję):

https://www.autodesk.com/products/fusion-360/personal

https://solidedge.siemens.com/pl/solutions/users/hobbyists-and-makers/

Osobiście korzystam (profesjonalnie) z SE, bardzo duży soft, dość stabilny, stosunkowo prosty, dobry moduł blach i spawanie. Kupę tutoriali w necie.
  • Odpowiedz
@Kryspiniceman: z bardziej sensownych chyba tylko to co polecał
@KuterPstragow: chociaż może to też kwestia z czego startujesz, ja rysowałem trochę w NX, Solidworksie i Inventorze (w ostatnich dwóch zawodowo na wersjach komercyjnych przez kilka lat), jak zmieniałem branże i chciałem coś raz na rok dla siebie porysować, to przeżyłem traumę jak testowałem darmowe rozwiązania. Z SE w wersji darmowej/hobbystycznej nie korzystałem. Ostatecznie czasem coś robię dla siebie w fusion360
  • Odpowiedz
@UrimTumim: SE jest generalnie bardzo spoko - pracuje w tym ładnych parę lat już i to jest wyższa półka softu. Wcześniej miałem przygodę z "topem" softu - nx (tak jak SE od Siemensa) I catia (dla mnie straszna).

Dla hobbystów nie ma lepszych rozwiązań imo.
  • Odpowiedz
@Strigiformesman: SOLIDWORKS EDU jest jak najbardziej kompatybilny z wersją komercyjną, tzn. projekty możesz bez problemu otwierać w obu wersjach. Wersja akademicka nanosi na wszystkie pliki znaki wodne, które użytkownika przemysłowego będą informowały, że wykorzystanie ich w celach komercyjnych jest nielegalne
  • Odpowiedz