Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zakupić sobie rower trekkingowy/crossowy, i w moim budżecie (1400/1500zl max) najbardziej polecany jest riverside 500 z Decathlonu i mam do was dwa pytania:
1- Czy jest to najlepszy rower w tej cenie do jazdy, jak z jakością itd? (Rower na kilka lat)
2- Jaki rozmiar roweru wybrać? Mam 168 wzrostu i strona Decathlonu poleca M, a jak czytałem opinię jednego chłopa (186cm) to mówił że wziął S bo mówił że rura z ramy jest bardzo duża i musiał brać S żeby nie była za szeroka, a o wielkości roweru nie wspominał.
I jak jest z serwisem i gwarancja w decathlonie, i czy w razie czego można oddać rower jeśli rozmiar nie przypasuje
#rower
  • 26
@Bezz_: Na twój wzrost to potrzeba max 17 cali w ramie, ale nie wiem czy to jest M czy S. Bezpieczniej jednak mieć mniejszą ramę niż zbyt dużą. Za te pieniądze nic lepszego pewnie nie kupisz, zapytaj tylko czy to ma osprzęt shimano.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bezz_: chyba największą wadą może się okazać napęd 1x9
Bardziej uniwersalny jest np 2x10.
Chyba że planujesz jeździć tylko po jakimś płaskim terenie typu Wrocław, to wtedy nawet spoko.
@Bezz_: To jest imho bardziej kwestia długości kończyn, niż wzrostu per se. Do tego to nie tak, że "musisz" coś wymieniać, po prostu na dłuższym jest się bardziej leżącym a na krótszym bardziej siedzącym, ale jak ktoś pisał, lepiej za mały, niż za duży. Ja mam 180 i M jest dobra, L byłoby niewygodne.

Osprzęt jest Microshifta, ale działa ok a w razie jakichś kłopotów Decathlon ogarnia to od ręki.