Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@ZaplutyKarzelReakcji Wygląda na jakiś wirus z gatunku tych rozsyłanych przez FB. Co nie zmienia faktu, że na 99% został skuszony cycuszkami ()

@Azaajaszz: pamiętam jak nasz proboszcz tego 'wirusa' złapał. Reklama 'młodych lolit' przez plebana pierwsza klasa. Ofc, trzeba było najpierw kliknąć w link.
  • Odpowiedz
  • 7
@PlesniakPospolity to nie jest wirus xD ten idiota po prostu nabrał się na phishing, ewentualnie dał uprawnienia do swojego konta jakiejś gownoaplikacji. Znawca od siedmiu boleści się znalazł xD
  • Odpowiedz
@R4vPL:

przejrzałem w swojej "karierze" tysiące maili phishingowyc


hmmm

1. Jesteś dinozaurem posiadający skrzynkę mailową na onet / interia
2. Jesteś targetem i zapisujesz się do wszystkich konkursów "wygraj iphone"
3. Pracujesz w firmie jako ludzki robot kategoryzujący "phishing" "nie phishing"

który to ty?
  • Odpowiedz
Widocznie pojęcie wirusa komputerowego / złośliwej wtyczki do przeglądarki / aplikacji na telefon wykracza znacznie poza zdolności intelektualne opa jak i lewicy.


@PlesniakPospolity: chłop nabrał się na prosty phishing i kliknął w darmowe mamuśki głodne #!$%@? i dał appce uprawnienia do swojego konta.

1. Jesteś dinozaurem posiadający skrzynkę mailową na onet / interia

2. Jesteś targetem i zapisujesz się do wszystkich konkursów "wygraj iphone"

3. Pracujesz w firmie jako ludzki robot
  • Odpowiedz
phishing nie dotyczy jedynie maila panie ekspercie


@martwykotek: A ktoś tak powiedział? To ty stwierdziłeś, że widziałeś tysiące maili związanych z phishingiem, więc serio wytłumacz skąd u ciebie tak duże zderzenie z tematem. W swoim życiu może z 20 przykładów różnego badziewia widziałem i w ramach analizowałem, od maili, przez sms / telefony aż po lewe apki.

P.S Jak będziesz grzeczny dziadek to ci pomogę nawet gmaila założyć żebyś się nie
  • Odpowiedz