Wpis z mikrobloga

Hej, wstepnie wyliczono mi moc instalacji która pokryje moje zapotrzebowanie na 6kWp. Chcialbym to zrealizowac w tym roku. Obecnie posiadam piec na ekogroszek (dom budowany 4lata temu, dobrze ocieplony). Docelowo bedę chcial zamienić kociol na cos innego (pewnie pompa ciepla). Jak moge sie przygotowac na wiekszy pobór mocy? Czy jedyne wyjście to przewymiarowana instalacja pod ew. PC, ? Czy istnieje opcja zamontowania jedynie mocniejszych komponentów np. mocniejszy falownik, grubsze przekroje przewodów. Prosze o ew. rady.

#fotowoltaika
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@inrain88: lepiej od razu już teraz zrób sobie instalacje 10 kW. Raz, że w przeliczeniu na 1kW taka większą wyjdzie taniej- wczoraj kolega dawał na tagu wycenę longi plus growatt- a więc całkiem sensowne podzespoły za bodaj 32kzl.
Dwa- wiem, że nijak nie można ufać pisiorom, ale jak zrobisz instalacje jeszcze w tym roku, to powinieneś się załapać jeszcze na przynajmniej kilka lat korzystnych opustów.
A jak w przyszłym roku instalacje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inrain88: zamontuj większą instalację pod PC.
PC to dodatkowe 2-6kWp w zależności jaki dom.

Możesz mocniejszy falownik, kable a potem dołożyć panele tylko
1. I tak musisz to zrobić w tym roku prawdopodobnie(lub tylko zgłosić że masz więcej, u mnie tego nie kontrolowali)
2. Dokupić te same panele za 2 lata jest ciężko, więc zazwyczaj się cały string osobny