Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki jestem #!$%@?. Ważę jakieś 55kg i mam 184 cm wzrostu. Chodzę od pół roku na siłownię, widzę lekki progres jeśli chodzi o ciało i siłę. Ostatnio ruszyła mi trochę klatka. Że wszystkimi ćwiczeniami sobie radzę dosyć dobrze, np siady, martwy, wioslo, a także wyciskanie na klatę hantlami, ale bench press to jestem Ziobro. Czasem zrobię 45kg 4x5 a czasami nie dam rady tyle. Co mam ćwiczyć żeby to ruszyło w końcu?

#silownia #mikrokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60eccaa591a69a000ab957d6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak jak koledzy wyżej piszą, jesz w opór, przy tej wadze to myślę że może zapodać sobie jakiegoś gainera. Do tego ćwiczysz, żeby mieć silną klatkę ważne są też mięśnie całej obręczy barkowej i plecy. Sam progres na wyciskaniu na ławce zdobędziesz z kilogramami, możesz też próbować różnych technik wyciskania, pobawić się techniką np przytrzymując sztangę w połowie ruchu itp
@AnonimoweMirkoWyznania dieta z + 300 kcal poza Twoje codzienne zapotrzebowanie. Z czasem będziesz musiał podnosić córa, wyżej, dużo bialka to będziesz budował w miarę mase mięśniową (1,8-2g na kg masy ciala). Nie przesadzaj zbyt dużo z kcal by móc to przejeść i zrezygnować po jakimś czasie :-)l
Barbara Piekas: Musisz sobie ogarnąć spoko dietę, najlepiej od jakiegoś mądrego dietetyka bo bez diety z odpowiednimi proporcjami gówno osiągniesz. Uważaj też bo jest wielu gówno dietetyków po jakichś podyplomówkach. Idź do kogoś sprawdzonego.

Zresztą skoro ważysz 55 kg przy takim wzroście to masz potężną niedowagę to nawet pomijając kwestię siłowni i ewentualnych przyrostów idź do dietetyka z powodu diety a oprócz tego do endokrynologa żeby sprawdził czy masz wszystko spoko
AnonimoweMirkoWyznania - Barbara Piekas: Musisz sobie ogarnąć spoko dietę, najlepiej ...

źródło: comment_1626180281EvXuAnrJzLONCXx5t71ZzX.jpg

Pobierz
Barbara Piekas: Acha, i nie rozbudowuj jedynie klatki bo bardzo tego pożałujesz. Jeśli zignorujesz plecy a będziesz mieć za silną klatkę względem nich to nabawisz się protrakcji barków - mięśnie klatki będą ci ściągały barki do środka. Efekt jest taki że bolą przy ćwiczeniach i nawet nie da rady ich dobrze technicznie zrobić. Później tylko kontuzje z tego powodu. Dbaj bardzo o równomierny rozwój. Jak ćwiczysz jakiś mięsień to koniecznie ćwicz