Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 349/150
Comme des Garçons Floriental (2015)

Ależ te perfumy są hipnotyzujące. Połączenie słodkiej śliwki z drzewnymi akordami i delikatnym kadzidłem. Subtelne i kremowe na początku a później przechodzące w przypaloną śliwkę. Uniseks pełną gębą.

Plum Japonais Toma Florda i Orchid Leather Van Cleef & Arpels to dwa zapachy, które jako pierwsze przychodzą mi na myśl po pierwszych testach Floriental. Im jednak dłużej się z Floriental obcuje tym podobieństwo do tych dwóch zapachów maleje i perfumy te przy opisywanym dziele CdG wydają się być wręcz kobiece. Oprócz śliwki w składzie znajdują się kadzidło, labdanum, wetyweria, drzewo sandałowe i różowy pieprz. Nie wygląda to więc na jakąś skomplikowaną pozycję a jednak pachnie ona niesamowicie bogato. Po słodkim od śliwki otwarciu do głosu niedługo potem dochodzi labdanum, które z czasem robi się już głównym bohaterem kompozycji i zmienia soczystą śliwkę w jakby przypaloną. Gdyby było tu więcej kadzidła a labdanum nie zdominowało tak drugiej fazy to można by było mieć perfumy o zapachu wędzonej śliwki. Nie wąchałem jeszcze czegoś takiego ale chętnie bym spróbował.

Parametry jak na Comme des Carcons są bardzo dobre. Trwałość dobija do 9 godzin czyli wynik lepszy niż w większości perfum. Projekcja jest na początku świetna, ale gdy mija otwarcie i śliwka znika za labdanum, aromat osiada bliżej skóry. Dalej jest jednak fajnie wyczuwalny i nawet po 2 godzinach od aplikacji potrafi wraz z wiejącym wiatrem od czasu do czasu docierać nam do nosa.

Bardzo dobre perfumy. Świetne jako uniseks i sprawdzające się każdą porą roku.

zapach: 7,5/10
trwałość: 8,5/10
projekcja: 7,0/10
cena: 100 ml za 400 zł
dr_love - #perfumy #150perfum 349/150
Comme des Garçons Floriental (2015)

Ależ te...

źródło: comment_1626147871AF1XpRFWZLuXP2kOg90F80.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dr_love: od dłuższego czasu poluje na flakon/ tester w niższej cenie, ale cały czas trzymają się na poziomie około 350 zł/ 100 ml.
Gdyby ktoś jednak miał na sprzedaż lub do odlania to chętnie przygarnę ;)
@dr_love: tzn mi chodzi bardziej ogólnie sam kwiaty, jak wchodzi się do kwiaciarni czy ogrodu kwiatowego, to można jakieś delikatne zapachy kwiatów poczuć. W tych co dostałem w prezentach, to są głównie mocne zapachy ciepłego, psiego gówna (beckham intimately), ck one ncizym juz mi nie pachnie, obsessed - mocny... jakośchciałbym orzeźwiający zapach i może cośz kwiatami dla siebie (facet xd)