Wpis z mikrobloga

Mirko pomóż - muszę ogarnąć sobie miejsce do pracy na strychu, bo na jednym poziomie z domownikami nie dy rydy! Strych jest niewysoki, dach dwuspadowy, muszę miejsce oszczędzać. Docelowo chciałbym tam przenieść jedną sypialnię, dlatego dziś chciałbym położyć przyzwoicie podłogę. Pomysł na nią to deska szalunkowa 32mm, położona bezpośrednio na legarach - ich rostaw to 60-70 i w jednym pasie 80cm. Deskę przykryłyby panele i voila ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- jakie są wady takiego rozwiązania?
- wełnę, która obecnie dociepla strop, wyjąć czy zostawić? ocieplenie zrobiłbym przed zimą
- między deskami zostawić jakieś odstępy? jak rozwiązać problem wilgoci?
- czy to prawda, że płyty osb i zawarte w nich związki, mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie, jeżeli miałaby na strychu powstać sypialnia?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
lovalu - Mirko pomóż - muszę ogarnąć sobie miejsce do pracy na strychu, bo na jednym ...

źródło: comment_1626114531ei2lMr2zPOMDRLXegnBACE.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@lovalu: Fachurą w budowlance nie jestem więc to co napiszę to tylko moje domysły. Wydaje mi się, że deski z czasem mogą się wypaczać i zacząć pracować a panele wymagają dosyć równego podłoża. Płyty mają tę zaletę, że od razu pokrywają dużo powierzchnię dzięki czemu moim zdaniem lepiej sprawdzą się pod panele. Kiedyś o uszy obiło mi się info o płytkach wiórowych przeznaczonych do pomieszczeń zamkniętych które podobno nie wydzielają nic
  • Odpowiedz
@lipa13: wełna zatem zostanie, taśmę aku dołożę, a nad samą podłogą jeszcze się chwilę zastanowię - dzięki za argumenty, muszę je zważyć wobec spooorych różnic w cenie tych rozwiązań. wrzucę foto przed/po i zawołam :)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: dopóki nie zrobię ocieplenia to jak na każdym strychu, czyli tak jak piszesz. Zwiększę moc, klimatyzator wytrzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arturczw123: z dwóch powodów raczej tak nie zrobię - żałuję miejsca na łaty (bo niski mam ten strych) i osb chyba nie jest najzdrowszym materiałem, jeżeli miałbym na tym strychu sypialnię
  • Odpowiedz