Wpis z mikrobloga

wszyscy srają się o ten odcinek, a nie zauważacie że fabuła powoli idzie do przodu wbrew pozorom

Rick w 5 sezonie przestaje być niezniszczalnym bossem, Mortiemu coraz więcej się udaje, jestem ciekaw w jaki sposób i czy wgl powrócą do wątku złego Mortiego (jakby wcale do tego nie wrócili to byłaby ogromna strata), wgl ktoś orientuje się ile ma jeszcze powstać sezonów?

#rickandmorty
  • 14
@kubiks530: po 3 sezonie było zamówienie na 70 odcinków, czyli najmniej 10 jeśli niczego nie usuną. Jeszcze nie oglądałem nowego odcinka ale mam właśnie takie wrażenie, że jedzie sie na tym tagu po tym sezonie za to jak odcinki wypadają solo i nie docenia sie jak ważne są dla całości.
@niewiemnieznam: wiesz, możesz to rozpatrywać jako wciskanie lewicowych poglądów gdzie sie da żeby je promować, a możesz to wziąć z większym dystansem i uznać to za budowe bohatera z krwi i kości który ma również poglądy polityczne i po prostu je przedstawiają. Ja tam nie lubię kiedy bohaterowie żyją w odrealnionym świecie gdzie nie ma polityki i problemów społecznych a jednocześnie próbuje ich sie budować na "głębokich"
@niewiemnieznam: w odrealnionym, w sensie nie pokazujemy czegoś nie dlatego że nie pasuje to do konwencji serialu tylko dlatego że sie na nas widzowie mogą obrazić a my musimy zrobić serial dla wszystkich żeby sie nachapać. Kreujemy w serialu sci-fi pseudofilozoficzne wątki o sensie życia ale jednocześnie unikamy polityki czy kontrowersyjnych tematów bo się widz obrazi pomimo że w normalnym życiu to też wpływa na te filozoficzne sfery.
@Bulionek: no ale chyba równanie kwestii orientacji seksualnej do egzystencjonalnych rozważań z fizyki, filozofii, religii jest chyba trochę profanacją "poważnych tematów dla ludzi z wysokim IQ". Nie ten kaliber, a na dodatek nie ma nic wspólnego z nauką i faktami i logiką na których bazuje umysł Ricka.
@niewiemnieznam: szczerze mówiąc to nie mam zdania akurat w tym konkretnym przypadku bo dla mnie kwestia orientacji to jak informacja czy ktoś woli wódkę czy piwo, jest to jakaś informacja o bohaterze, może mieć to jakiś wpływ na jego postawe ale generalnie mi zwisa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą wątków lgbt to w tym serialu specjalnie nie widzę, poza wątkiem że zbili gościa ze znakiem "jezus nienawidzi