Wpis z mikrobloga

@Armo: widziałem Twoją odpowiedź do Niekumatego, ale dziękuję za oznaczenie (ʘʘ)
Pewnie jeśli korzystam z Octoprinta to nie ma sensu tego instalować, mhmm
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@sirgorn: oktoprint to tylko nakładka wizualizująca i sterująca firmware drukarki (np marlina)
@Niekumaty_: Normalnie - kontroler (na płycie głównej drukarki 3d) chodzi pod kontrolą firmware, przeważnie marlin. I to on zajmuje się tym, by wszystkie części sprzętowe (kontrola temperatury, ruchy silników) odbywały się na podstawie danych do wydrukowania, zapisanych w g-kodzie, który czyta z karty SD, lub dostaje linia po linii po złączu szeregowym/usb (z komputera, lub z ender-wifi-boxa lub
@hrumque: aaaaaa - no to wiele wyjaśnia i zdecydowania sama nakładka mi wystarczy.

Ostatnio w necie widziałem jak koleś miał taką nakładkę do drukarki z 4 różnymi filamentami i drukarka sama podjeżdżała i zmieniała na odpowiedni filament w trakcie druku - domyślam się, że przy takich bajerach też się przydaje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hrumque: dzięki za obszerne wyjaśnienie, jak wspomniałem jestem w tym nowy. Po prostu znalazłem, że można z bezużytecznego Creality Wi-Fi Boxa coś jednak zrobić i postanowiłem podzielić się tym z innymi.
@Armo: wrzuciłem to na boxa, zainstalowało niby wszystko ale jak próbuje wejsc przez klipperwrt.local to wywala mi 404 not found, tobie działa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KuliG: klipperwrt.local też mi nie działa, ale po ip już tak. Na razie nie umiem ciągle sofu do drukarki wygenerować, może w przyszłym tygodniu znowu do tego usiądę
@Armo: @KuliG: Hej udało Wam się ogarnąć temat klippera na Creality Wifi boxie? Zflashowałem box, ale nie udało mi się jeszcze zainstalować samego fluida czy mainsaila. Strasznie słabo to działa. Problem z zapisaniem ustawień, odlicza od 89 w dół potem wywala failed, nie wiem czy to problem po stronie mojego routera bo to jakieś gówno z netii. Nie wiem jak skonfigurować to pudło żeby zaczęło być responsywne, sam wemos D1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@azamat: postawiłem fluida, ale nie udało mi się wygenerować softu do drukarki. Odpuściłem doktoryzację z tego i zainstalowałem JyersUI po prostu