Wpis z mikrobloga

@Milo_Minderbinder: Tak źle i tak niedobrze, przez Mou z kolei była skłócona drużyna i nie żarli się tylko dlatego, że ich trzymał wszystkich za mordy. Piękne słowa powiedział Ancelotti, że to trener musi dostosować grę do piłkarzy, a nie na odwrót. Szkoda, że się do tego nie stosuje.
@szczepqs: Real to specyficzny klub. Chyba nie ma dla niego jak na razie złotego środka. Lecz wygląda na to, że nie zaakceptuje prędko wymiany Mou na Antka. Co do szatni, w najbliższych latach nie dowiemy się co tak naprawdę tam się działo. Można gdybać i przerzucać winę z Mourinho na Ramosa/Casillasa z powrotem. Musimy poczekać na jakąś autobiografię...
@Milo_Minderbinder: Wiele się już wyjaśniło. IMO trzeba polegać na słowach ludzi obiektywnych - np. Pereza. A on ostatnio powiedział coś w stylu "Iker nie zawsze pomaga". Takie słowa u tak powściągliwego człowieka... ;)

Ancelotti musi schować dumę i się dostosować. Sorry, z tak szybkimi skrzydłowymi jak Ronaldo, Bale, Di Maria i Jese zwyczajnie nie da się grać powoli i pozycyjnie.
@szczepqs: Też wydaje mi się, że św. Iker Carbonero był zapalnikiem w szatni, ale tylko wydaje, bo cóż mogę wiedzieć ;) poza tym od czasu tych wszystkich afer z szatnią jakoś nie pałam do niego miłością. Mou rulez i do przodu!

@Pustulka: w tym meczu akurat przesadzili z tą kasą, ale co zrobić... Real ma banki przecież ;)
@Milo_Minderbinder: Też nie pałam do niego miłością, to nawet mało powiedziane ;) Każdemu innemu bym odpuścił, bo piłkarze w większości są zwyczajnie głupi i gubią się w takich sytuacjach, ale nie kapitanowi. Kapitan powinien grać (i nie tylko!) w pierwszej kolejności dla drużyny, potem dopiero dla siebie.
@Milo_Minderbinder: Del Bosque nie ma teraz wyjścia - musi trzymać Casillasa do popełnienia jakiegoś błędu, inaczej wyjdzie na jakiegoś hejtera Lopeza, jeśli wstawi do bramki Valdesa (który ostatnio też broni świetnie). A takie rzeczy nie działają dobrze na atmosferę, zaraz się zaczną kłócić.
@Milo_Minderbinder: I tak jest dobrze, że Lopez ma taki charakter. Wyobraź sobie, że kibice mu krzyczą "Iker, Iker", selekcjoner nawet nie wymawia jego nazwiska, wszyscy go pomijają w dyskusjach, które są na temat "Czy Casillas powinien wrócić, bo jest genialnym bramkarzem?", a nie "Który z tych dwóch bramkarzy powinien grać?", a on przy tym byłby trochę bardziej wybuchowy... :)
@szczepqs: co bardziej kumaci i obiektywni, przede wszystkim, widzą jak jest naprawdę. Szkoda, że grupy trzymające władze (wzajemnej adoracji) są, były i będą. Nie ma się co dziwić, i to jest kolejny argument przeciwko św. Ikerowi, że media go tak zaciekle bronią. Podejrzewam, że gdyby Casillas był na miejscu Lopeza już byłby na kampnoł...