Wpis z mikrobloga

UEFA podobno rozważa rozszerzenie ME do 32 drużyn. Jeśli to prawda i wprowadzą taki format, to z tego miejsca chciałbym serdecznie napluć do ryja, wszystkim którzy bronili UEFY, Ceferina i jego "romantyzmu" w futbolu, gdy Pan Prezes Perez ogłosił powstanie SuperLigi. Gdyby, tfu, angielskie kluby nie narobiły w gacie i podobno tfu kibice futbolu, nie zaczęli się nagle odwoływać do jakiejś tradycji i "romantyzmu" XD, to UEFA dostałaby jasny sygnał że ich działania się nie podobają faktycznym kibicom. A tak widzą że mają wolną rękę i spirala #!$%@? w piłce dalej się nakręca. Z resztą to samo tyczy się FIFY i mundialu z 48 drużynami XD
#mecz #superliga #realmadryt #fcbarcelona #juventus #manchestercity #manchesterunited
kontodlatrybu_nocnego - UEFA podobno rozważa rozszerzenie ME do 32 drużyn. Jeśli to p...

źródło: comment_1626022959f4X2hxnmogAlvJYRp56fRx.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@konto_dla_trybu_nocnego: Niepopularna opinia - 32 zespoły mogą być spoko, dla kibiców więcej spotkań do oglądania, skończy się wychodzenie z grupy z trzeciego miejsca, a takie przykładowo Serbia, Rumunia, Irlandia czy Norwegia raczej by drastycznie poziomu imprezy nie obniżyły.
  • Odpowiedz
@konto_dla_trybu_nocnego UEFA to zło, ale Superliga to głupi pomysł i Perez nie umiał go przedstawić. Coś tam niejasno tłumaczył w programie satyrycznym. Dlatego został sam. To padło przez brak jasnych postulatów i słaby PR. Wielka porażka osobista Pereza.
  • Odpowiedz
@biblia: Tak, tak, spotkanie Rumunia-Mołdawia, szlagier wschodnio-europejski na pewno zagwarantuje dobry poziom i oglądalność. Prawie tak dobry jak nowiusieńka Ligi Konfederacji xD A już nie będę nawet wchodził na bezsensowne zwiększanie liczby meczy dla piłkarzy.
@red7000: Nie zgodzę się że SL to zły pomysł, ale na pewno zgodzę się że źle sprzedany. Sam do tej pory nie jestem pewien jak wyglądałyby spadki, awanse i zaproszenia do niej. Chociaż mam nadzieję
  • Odpowiedz
@red7000: Przecież nic nie padło xD Superliga ma się dobrze i nie zdziwię się jak do 2023 roku wystartuje. Wbrew medialnym doniesieniom i oświadczeniom poszczególnych klubów NIKT się z Superligi nie wycofał, tylko inicjatywa została wstrzymana. Kluby potrzebowały prawnego straszaka, dostały go od sądu w Madrycie i Szwajcarii, więc Superliga w takim czy innym(bardziej innym, ze spadkami i awansami) jest tylko i wyłącznie kwestią czasu, może i nawet dwóch do trzech
  • Odpowiedz
@konto_dla_trybu_nocnego: Wiesz, że w 32 zespołowym turnieju piłkarze zagraliby tyle samo spotkań co w 24, prawda? Przy większej ilości grup mieliby też więcej czasu pomiędzy meczami.
A to co teraz o Rumunii czy kimkolwiek słyszałem przed tym Euro o Finlandii czy Macedonii, jakoś mimo to turniej powszechnie uznawany jest za bardzo dobry a mecze z udziałem tych drużyn nie były być może największym pokazem piłkarskiego kunsztu, ale nie odstawały też jakoś
  • Odpowiedz
@biblia: nie chcę mi się szukać drabinki ani liczyć meczy dla 32 zespołów, ale skąd ta pewność że w takim scenariuszu nie dołożą jeszcze np. jakiejś 2 fazy grupowej dla zespołów z 3 miejsca? To będzie tyle samo spotkań? I ten czas między spotkaniami można se do dupy włożyć, bo odbije się to na wolnym po skończeniu mistrzostw i następnym sezonie w klubie. W klubie którego de facto zawodnik jest pracownikiem.
  • Odpowiedz
@konto_dla_trybu_nocnego: Zrobię to za Ciebie - finaliści zagrają siedem spotkań tak samo jak teraz i tak samo jak na MŚ. Pewności nie ma, jedynie założenie, być może odważne, że UEFA nie jest aż tak durna by jeszcze kombinować z drugą fazą grupową xD Sam turniej trwałby zapewne tyle co MŚ, a jakoś nigdy nie było głosów by w MŚ miało grać mniej zespołów niż 32 bo piłkarze zmęczeni.
Problem naładowania spotkań
  • Odpowiedz
@konto_dla_trybu_nocnego: Perez przynajmniej zmusił tych obłudników z UEFY i FIFY do dyskusji to się zesrali wszyscy że niszczą futbol XD a teraz angole podpisali cyrografy i zabetonowane XD

Superliga nie była najlepszym pomysłem ale przynajmniej była jakaś dyskusja a teraz, UEFA znów robi co chce, EURO po całej europie dalej ludziom nie uświadomiło jak ta organizacja jest głupia.
  • Odpowiedz