Wpis z mikrobloga

@dioxxx: płeć nie jest uzależniona od genitaliów.

Biologicznych cech klasyfikujących płeć jest 8: chromosomalna, gonadalna, gonadomorficzna, zewnętrzna, fenotypowa, metaboliczna i mózgowa [1]. W każdym z tych kryteriów są co najmniej dwie opcje klasyczne i stan pośredni, a często wiele stanów pośrednich.
Płeć w dokumentach (płeć socjalna, metrykalna) jest ustalana na podstawie budowy genitaliów w chwili narodzin (dlatego nazywa się ją też płcią nadawaną przy narodzinach, A*AB - assigned * at birth),
@RzutKamieniem: twój wulgarny komentarz, nijak ma się do nauki.

Biologicznych cech klasyfikujących płeć jest 8: chromosomalna, gonadalna, gonadomorficzna, zewnętrzna, fenotypowa, metaboliczna i mózgowa [1]. W każdym z tych kryteriów są co najmniej dwie opcje klasyczne i stan pośredni, a często wiele stanów pośrednich.
Płeć w dokumentach (płeć socjalna, metrykalna) jest ustalana na podstawie budowy genitaliów w chwili narodzin (dlatego nazywa się ją też płcią nadawaną przy narodzinach, A*AB - assigned *
@RzutKamieniem: podaj mi pracę naukowe, peer review, w których istnieje podział na 2 płcie? Śmiało, do tej pory nikt nie potrafił na to odpowiedzieć, możesz będziesz pierwszy i pokażesz te badania naukowe :3
@RzutKamieniem: Nie ma tam odpowiedzi na moje pytania. Jeszcze raz: podaj mi pracę naukowe, peer review, w których istnieje podział na 2 płcie? Śmiało, do tej pory nikt nie potrafił na to odpowiedzieć, możesz będziesz pierwszy i pokażesz te badania naukowe :3
@Mirrak: płeć gonadalna – jest męska/żeńska
płeć wewnętrzna (gonadoforyczna) – jest męska/żeńska
płeć zewnętrzna – jest męska/żeńska
płeć fenotypowa (somatotypowa, biotypowa) – jest męska/żeńska
płeć hormonalna – jest męska/żeńska
płeć metaboliczna – jest męska/żeńska,
płeć socjalna (metrykalna, prawna, nadana przy urodzeniu) – jest męska/żeńska
płeć mózgowa – jest męska/żeńska
płeć psychiczna (tożsamość płciowa) – jest męska/żeńska
@RzutKamieniem: to nie są płcie biologiczne, powtarzam. Jeszcze raz: podaj mi pracę naukowe, peer review, w których istnieje podział na 2 płcie? Śmiało, do tej pory nikt nie potrafił na to odpowiedzieć, możesz będziesz pierwszy i pokażesz te badania naukowe :3

Śmiało!